No menu items!
Ballina KRYESORE Nuk ka fitues në derbi, super Benzema mban Realin në garë për...

Nuk ka fitues në derbi, super Benzema mban Realin në garë për titull

Nuk ka fitues në derbin e Madridit. Atletico-Real përfundoi në barazim 1-1. Luis Suarez kaloi vendasit në avantazh pas çerek ore lojë, teksa Karim Benzema mban në lojë për titullin Realin me golin e realizuar në minutën e 88-të.

Minuta e 15-të, kundërsulm fantastik i skuadrës “Colchoneros”, asist i Llorente dhe finalizim i “El Pistolero”, i cili gjeti golin e 17-të sezonal në La Liga. Kampionët në fuqi pretenduan për një penallti në minutat e fundit të pjesës së parë, por kryesori vazhdoi lojën pasi pa gjithçka në VAR.

Atletico u shfaq e rrezikshme në pjesën e dytë me Suarez dhe Carrascos, ndërsa Benzema pati rastin më të mirë për ekipin e Zidane, por u ndal nga Oblak. “Los Blancos” nuk u dorëzuan dhe gjetën golin e barazimit me anë të sulmuesit francez.

Kombinime të bukura mes Benzema dhe Casemiros dhe finalizim i 33-vjaçarit, i cili evitoi disfatën e skuadrës së tij. Vendi i parë dhe 59 pikë për Atletico Madrid, që ka luajtur një ndeshje më pak se Barcelona (56 pikë) dhe Real Madrid (54 pikë).

Sfida tjetër në La Liga, Huesca-Celta Vigo dhuroi një festival golash. Në fund festoi skuadra galiciane, që siguroi tre pikë në transfertë pas suksesit 3-4.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Moratës “i vjen goja” nga goli: Ka njerëz që gjithmonë duan të kritikojnë

“Atij i mungon goli”. Kështu e komentonte Pirlo momentin jo shumë të ndritshëm të Morata, i cili në fakt kishte shënuar vetëm tre gola...

“L’Equipe” zbulon kushtin e Messit për të rinovuar me Barçën

“Messi ngulmon çdo ditë te Barcelona që Neymar të kthehet nga PSG”. Këtë gjë e pohon sot “L’Equipe”, revista e njohur sportive franceze, e...

E kritikon një tifoz, ylli francez i Newcastle bën reagimin epik

Newcastle fitoi 1-2 në fushën e Burnley ditën e djeshme, duke siguruar një triumf të rëndësishëm për objektivin mbijetesë. “Qymyrxhinjtë” përmbysën gjithçka...

Shpërthen Lineker: VAR-i qesharak, na nxiu jetën. Nuk ka më festë te goli

As VAR-i nuk po arrin t’i japë fund gabimeve në ndeshjet e futbollit. Mënyra e përdorimit të teknologjisë ka krijuar polemika të...

Recent Comments