No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Flet i pari i FFK-së: Asnjë lojtar nuk na ka refuzuar; Kosova...

Flet i pari i FFK-së: Asnjë lojtar nuk na ka refuzuar; Kosova i ka vetëm dy uniforma shpirtërore!

Muaji mars është muaji në të cilin Kombëtarja e Kosovës në futboll do t’i zhvillojë tri sfida shumë interesante. “Dardanët” do të ndeshen së pari me Lituaninë në miqësoren që do të luhet më 24 mars në Prishtinë, dhe pas kësaj dy sfidat e para për kualifikimet për në Kampionatin Botëror “Katar 2022” kundër Suedisë dhe Spanjës më 28 përkatësisht më 31 mars. Rreth përgatitjeve për këto ndeshje dhe shumëçka tjetër ka folur në një intervistë për Kosovapress i pari i FFK-së. Ai ka treguar se asnjë lojtar të cilit i është dërguar ftesa nuk e ka refuzuar, derisa ka thënë se Kosova i ka vetëm dy uniforma shpirtërore: atë të UÇK-së dhe atë të Kombëtares. 

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Ulpiana, klubi që është afër t’i rikthehet Superligës pas më shumë se një dekade

Vijnë nga një qytet i vogël, por dëshira është shumë e madhe për të marrë pjesë në mesin e skuadrave elitare të...

Partizani, në hap me kohën…

Shkruan: Besim Kajtazi Duke shikuar logon e skuadrës së trofeshme shqiptare KF Partizani, Tiranë, e pashë se logoja që mbanë skuadra është ende ajo e...

Ademi uron besimtarët myslimanë për muajin e Ramazanit

Në prag të muajit të shenjtë të Ramazanit, presidenti i FFK-së, Agim Ademi, nëpërmjet një mesazhi ka uruar komunitetin e futbollit dhe të gjithë...

PSG-BAYERN: Francezët konfirmojnë rikthimin e madh, por ka dhe 2 mungesa

Mbrëmjen e nesërme do të luhet ndeshja e kthimit mes PSG dhe Bayern, sfidë e vlefshme për fazën çerekfinale të UEFA Champions League. Në kuadër...

Recent Comments