No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Duro: Ishte penallti, rregullat e thonë qartë!

Duro: Ishte penallti, rregullat e thonë qartë!

Drita e ka fituar derbin e xhiros së 23-të të Superligës, duke e mposhtur Feronikelin si mysafir 1:0.

Golin e tri pikëve e shënoi Festim Alidema në kohën shtesë.

Trajneri i Feronikelit, Klodian Duro, ka thënë pas ndeshjes se të gjithë e panë atë se çka ndodhi në Drenas.

Duro sërish ka hedhur fajin te gjyqtarët. Ai ka theksuar se Feronikelin nuk do të mund ta ndal askush për të arritur synimet që ka.

“Rregullat janë bërë që të gjithë të bëjnë punën e vet. Si ne që e bëjmë punën tonë dhe të tjerët duhet ta bëjnë punën e tyre. Rregullorja thotë që dora e hapur është penallti dhe nuk kemi çka të flasim më shumë. Gjyqtari thotë se nuk e thash atë penallti pasi më vonë nuk e dhashë një tjetër dhe jemi baras me raste. Më pas loja merr një tjetër rrjedhë. Po punojmë shumë, po krijojmë shumë. Ekipi qëndron mirë në fushë. Është vështirë të gjendemi para këtyre fakteve. Janë fakte. Mendoj se Drirta e kishte përgatitur taktikisht mirë lojën. Lojtarët e Dritës shtriheshin në fushë, dhe gjyqtari jepte faul në favor të tyre. Ne e kemi gjen e parë Fair-Playn, por nuk pash Fair-Play sot. Ne mundohemi që të marrim maksimumin, pasi ekipi jep gjithçka që të shkojë te fitorja. Çdo gjë është e qartë, ne luajmë në diell dhe të gjithë e shikojnë. Ne do të vazhdojmë luftën tonë pa u ndal nga ashku. Ne do të përballemi me çdo gjë pa u ndalur”, tha Duro.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Reagon Dajaku: Mos përhapni dezinformata, nuk e kam refuzuar Kosovën

Futbollisti shqiptar me pasaportë gjermane, Leon Dajaku ka reaguar përmes një postimi në Instagram duke deklaruar se ende nuk ka vendosur se...

Kombëtarja shqiptare, 3 milionë euro për Botërorin! Zbulohet premioja nga FSHF për kualifikimin historik

Shqipëria ka nisur edicionin kualifikues drejt Botërorit, “Katar 2022”. Në tri takimet e para, kuqezinjtë kanë bërë “detyrat e shtëpisë” sa u takon...

Mbyllet pa fitues ndeshja Everton – Tottenham

Me ndeshjen Everton – Tottenham që është zhvilluar sonte është hapur java e 32-të në Premierligën angleze. Sfida ashtu...

Kurti: Xhudistet janë bërë sinonim i fitoreve dhe gëzimeve tona

Kryeministri Albin Kurti ka përgëzuar xhudistet tona, Distria Krasniqin dhe Nora Gjakovën për suksesin e arritur në Kampionatin Evropian në Lisbonë. Distria fitoi medaljen...

Recent Comments