No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Derbi u takon "Djajve të Kuq", City njoftohet me humbje pas 4...

Derbi u takon “Djajve të Kuq”, City njoftohet me humbje pas 4 muajsh

Pas 28 ndeshjesh pa humbje në të gjitha kompeticionet, Manchester City bie… Humbja e fundit datonte me Tottenham dhe ishte 21 nëntori i vitit të shkuar kur skuadra e Guardiola u mund 2-0 në Londër!

Sot ka ardhur humbja tjetër me në mes plot 28 ndeshje nga të cilat janë fituar 25 dhe vetëm 3 janë barazuar. Por, ecuria e City me fitore vijonte prej 21 ndeshjesh radhazi në të gjitha kompeticionet…

Arritja e sotme nga Manchester United është padiskutim për t’u vendosur në katedër.

Një gol që në minutën e parë me penalltinë e fituar nga Martial dhe shndërruar nga Bruno Fernandes dhe një gol nga Shaë ne një aksion të pjesës së dytë.

Kaq për Manchester United, që më pas mendoi më shumë të mbrohej, me të drejtë, duke fituar derbin dhe 3 pikët.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Ky është futbollisti me çmimin më të lartë në Superligën e Kosovës

Forma fenomenale nga Mirlind Daku në këtë sezon i është rritur edhe vlera në treg, ku nga 300 mijë euro, tani ka...

Barça dhe Juventus, luftë e ashpër për Kun Agüero

Sikurse shkruan sot katalanasja “Sport”, Barça ka vendosur të futet në garë për Kun Agüero. Pas disa ditësh reflektimi, klubi Blaugrana duket i bindur:...

B*OMBA NGA SPANJA: “Mbappe do të luajë te Reali sezonin tjetër”

Kylian Mbappe dhe Real Madrid do të bashkohen së shpejti. Bomba e lëshuar nga emisioni “Chiringuito” në Spanjë ka bërë xhiron e rrjeteve sociale. Ka...

Kjo është arsyeja e mungesës së Ramosit në ndeshjen kundër Liverpoolit

Kapiteni i Real Madridit, Sergio Ramos, ka rezultuar pozitiv me Covid-19. Mbrojtësi spanjoll është duke u shëruar nga lëndimi...

Recent Comments