No menu items!
Ballina KRYESORE Ponte Prizreni mposht Golden Yllin dhe bëhet lider

Ponte Prizreni mposht Golden Yllin dhe bëhet lider

Ponte Prizreni e ka fituar kryendeshjen e javës së 22-të në Superligën e Kosovës në basketboll.

Skuadra e drejtuar nga Arbnor Rifati ka fituar në udhëtim te Golden Eagle Ylli, duke ia rrëmbyer edhe pozitën e liderit.

Ndeshja e zhvilluar sonte në palestrën “13 Qershori” në Suharekë ka përfunduar me rezultatin 76-92.

Kwame Vaughn me 23 pikë dhe Landon Taliaferro me 21 sosh, ishin dy basketbollistët më meritorë në fitoren e mysafirëve, teksa te vendasit u dallua Erjon Kastrati me 22 pikë.

Prizreni tani ka 37 pikë dhe është lider në tabelë, teksa Ylli me 36 pikë bie një pozitë më poshtë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Ulpiana, klubi që është afër t’i rikthehet Superligës pas më shumë se një dekade

Vijnë nga një qytet i vogël, por dëshira është shumë e madhe për të marrë pjesë në mesin e skuadrave elitare të...

Partizani, në hap me kohën…

Shkruan: Besim Kajtazi Duke shikuar logon e skuadrës së trofeshme shqiptare KF Partizani, Tiranë, e pashë se logoja që mbanë skuadra është ende ajo e...

Ademi uron besimtarët myslimanë për muajin e Ramazanit

Në prag të muajit të shenjtë të Ramazanit, presidenti i FFK-së, Agim Ademi, nëpërmjet një mesazhi ka uruar komunitetin e futbollit dhe të gjithë...

PSG-BAYERN: Francezët konfirmojnë rikthimin e madh, por ka dhe 2 mungesa

Mbrëmjen e nesërme do të luhet ndeshja e kthimit mes PSG dhe Bayern, sfidë e vlefshme për fazën çerekfinale të UEFA Champions League. Në kuadër...

Recent Comments