No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA BUNDESLIGA Përmbysje e çmendur e Bayernit ndaj Dortmundit, Lewa mposht Haaland

Përmbysje e çmendur e Bayernit ndaj Dortmundit, Lewa mposht Haaland

Gjithçka nisi vrullshëm, me Erling Braut Haaland që shënoi pas vetëm 74 sekondash, duke i dhënë avantazhin ekipit të tij. Pa marrë veten mirë nga goli i parë, Bayern pësoi edhe të dytin, ku ishte i njëjti autor, Haaland!

0-2 brenda 10 minutash në favor të Dortmund! Sidoqoftë, Bayern mbetet Bayern dhe pjesa tjetër e ndeshjes ishte thjesht dominim total. Në minutën e 27’ erdhi goli i rihapjes së sfidës me autor Lewandowskin.

Në fund të pjesës së parë ishte përsëri polaku që shënoi edhe golin e barazimit, duke mbyllur 45 minutat e para në baraspeshë. Pjesa e dytë nisi më e ekuilibruar dhe gjithçka po i drejtohej fundit, deri në momentin që Goretzka shkundi rrjetën në minutën e 88-të.

2 minuta pas golit të Goretzkës ishte përsëri Lewandowski, që hipotekoi fitoren dhe tripletën e tij. 4-2 për Bayern Munchen, që tregon dhe një herë tjetër fuqinë e madhe që ka. Ekipi i Flick rimerr vendin e parë, me 2 pikë diferencë ndaj Leipzig, ndërsa Dortmund largohet akoma më shumë nga zona Champions.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Ky është futbollisti me çmimin më të lartë në Superligën e Kosovës

Forma fenomenale nga Mirlind Daku në këtë sezon i është rritur edhe vlera në treg, ku nga 300 mijë euro, tani ka...

Barça dhe Juventus, luftë e ashpër për Kun Agüero

Sikurse shkruan sot katalanasja “Sport”, Barça ka vendosur të futet në garë për Kun Agüero. Pas disa ditësh reflektimi, klubi Blaugrana duket i bindur:...

B*OMBA NGA SPANJA: “Mbappe do të luajë te Reali sezonin tjetër”

Kylian Mbappe dhe Real Madrid do të bashkohen së shpejti. Bomba e lëshuar nga emisioni “Chiringuito” në Spanjë ka bërë xhiron e rrjeteve sociale. Ka...

Kjo është arsyeja e mungesës së Ramosit në ndeshjen kundër Liverpoolit

Kapiteni i Real Madridit, Sergio Ramos, ka rezultuar pozitiv me Covid-19. Mbrojtësi spanjoll është duke u shëruar nga lëndimi...

Recent Comments