No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Morina i kënaqur me 1 pikë, vlerëson angazhimin e lojtarëve

Morina i kënaqur me 1 pikë, vlerëson angazhimin e lojtarëve

Formë jo të mirë nuk ka as skuadra e Arbërisë në stinorin pranveror. Dy barazime, dy humbje e një fitore e kanë të udhëhequrit e trajnerit Arbnor Morina në pesë duelet e fundit.

Megjithatë, trajnerin e Arbërisë, Morinën, e gëzon fakti që lojtarët që ai i drejton, po angazhohen shumë.

“Jam shumë i lumtur për djemtë, se pavarësisht presionit, nuk po dorëzohen dhe po luajnë futboll të mirë. Jam shumë i lumtur për ta sepse mundi po u shpaguhet. Për mua personalisht ka qenë një lojë e mirë, me ritëm të mirë. Gjilani taktikisht dhe teknikisht i ka më të mirë lojtarët se ne, por rezultati për neve është shumë me peshë”, ka thënë pas ndeshjes trajneri Morina.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Dardanët e rinj arrijnë në Sofje

Kombëtarja e Kosovës U17 ka arritur në Sofje, ku më 14 dhe 16 prill do t’i luajë dy ndeshje miqësore me Kombëtaren...

Ulpiana, klubi që është afër t’i rikthehet Superligës pas më shumë se një dekade

Vijnë nga një qytet i vogël, por dëshira është shumë e madhe për të marrë pjesë në mesin e skuadrave elitare të...

Partizani, në hap me kohën…

Shkruan: Besim Kajtazi Duke shikuar logon e skuadrës së trofeshme shqiptare KF Partizani, Tiranë, e pashë se logoja që mbanë skuadra është ende ajo e...

Ademi uron besimtarët myslimanë për muajin e Ramazanit

Në prag të muajit të shenjtë të Ramazanit, presidenti i FFK-së, Agim Ademi, nëpërmjet një mesazhi ka uruar komunitetin e futbollit dhe të gjithë...

Recent Comments