No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Batatina kritik; Prishtinës nuk i ka hije ta zhagisë lojën!

Batatina kritik; Prishtinës nuk i ka hije ta zhagisë lojën!

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, është shprehur i zhgënjyer me rezultatin kundër Prishtinës, por edhe me lojën që kryeqytetasit e aplikuan. Ai ka thënë se kanë qenë pakujdesitë në fazën e mbrojtjes që u lejuan prishtinasve marrjen e pikëve të plota.

“Mendoj që Prishtinës nuk i ka hije të luajë këtë lojë, në këtë terren. Të gjithë mundohemi ta rrisim ritmin e lojës, e jo ta zhagisim siç bëri Prishtina, pasi kjo nuk i ndihmon futbollit. Skuadrat duhet të luajnë futboll deri në minutën e 85-të, e më pas të provohet me diçka të tillë. Gabimet u bënë në defansivë dhe nga aty u pranuam golat. Në asistuam për kundërshtarët. Nëse nuk do të ndodhnin këto gabime, do të mund të dilnim me rezultat pozitiv. Prishtinës ia uroj fitoren, uroj që ne të korrim suksese në vazhdim”, theksoi Batatina.

Për Llapin është humbja e tretë në pesë ndeshjet e fundit, ndërsa ka edhe dy fitore.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Ulpiana, klubi që është afër t’i rikthehet Superligës pas më shumë se një dekade

Vijnë nga një qytet i vogël, por dëshira është shumë e madhe për të marrë pjesë në mesin e skuadrave elitare të...

Partizani, në hap me kohën…

Shkruan: Besim Kajtazi Duke shikuar logon e skuadrës së trofeshme shqiptare KF Partizani, Tiranë, e pashë se logoja që mbanë skuadra është ende ajo e...

Ademi uron besimtarët myslimanë për muajin e Ramazanit

Në prag të muajit të shenjtë të Ramazanit, presidenti i FFK-së, Agim Ademi, nëpërmjet një mesazhi ka uruar komunitetin e futbollit dhe të gjithë...

PSG-BAYERN: Francezët konfirmojnë rikthimin e madh, por ka dhe 2 mungesa

Mbrëmjen e nesërme do të luhet ndeshja e kthimit mes PSG dhe Bayern, sfidë e vlefshme për fazën çerekfinale të UEFA Champions League. Në kuadër...

Recent Comments