No menu items!
Ballina KRYESORE Bashkimi zyrtarizon trajnerin e ri

Bashkimi zyrtarizon trajnerin e ri

Bashkimi ka zyrtarizuar trajnerin e ri. Skuadra nga Prizreni ka bërë të ditur se në pjesën e mbetur të edicioni trajner do të jetë, Franko Sterle.

Trajneri kroat ka qenë pjesë e skuadrës Zadar, si ndihmës-trajner që nga viti 2014.

Postimi i plotë:

“Klubi ynë ka arritur marrëveshje me trajnerin e ri kroat, Franko Sterle, i cili do ta udhëheq skuadrën tonë për pjesën e mbetur të kampionatit.

Sterle vjen nga skuadra që aktualisht kryeson në kampionatin kroat, Zadar, tek e cila është angazhuar si ndihmëstrajner që nga viti 2014. Ai te kjo skuadër së fundi ishte ndihmësi i kryetrajnerit Veljko Mršić, i cili po ashtu është edhe përzgjedhësi i reprezentacionit A të Kroacisë”, ka shkruar Bashkimi.

Pak me parë Bashkimi, ka ndarë rrugët me Illmen Bajrën. Teksa, Strle do të jetë në udhëheqje të skuadrës që në ndeshjen e nesërme ndaj Trepçës.

Bashkimi në 21 ndeshje të zhvilluara ndodhet në vendin e pestë me 31 pikë të tubuara.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Gafa e portierit të Fenerbahçes bëhet “hit” në internet

Gafa e portierit të Fenerbahçes, Atlai Bajindir është duke bërë xhiron e internetit. Gardiani 22-vjeçar, pësoi një gol të çuditshëm në sfidën...

Dardanët e rinj arrijnë në Sofje

Kombëtarja e Kosovës U17 ka arritur në Sofje, ku më 14 dhe 16 prill do t’i luajë dy ndeshje miqësore me Kombëtaren...

Ulpiana, klubi që është afër t’i rikthehet Superligës pas më shumë se një dekade

Vijnë nga një qytet i vogël, por dëshira është shumë e madhe për të marrë pjesë në mesin e skuadrave elitare të...

Partizani, në hap me kohën…

Shkruan: Besim Kajtazi Duke shikuar logon e skuadrës së trofeshme shqiptare KF Partizani, Tiranë, e pashë se logoja që mbanë skuadra është ende ajo e...

Recent Comments