No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Shokohet Serbia: Futbollisti i njohur refuzon të luajë për Serbinë zgjedh një...

Shokohet Serbia: Futbollisti i njohur refuzon të luajë për Serbinë zgjedh një kombëtare tjetër

“Çfarë tronditje! Uros Djurdjevic, sulmuesi i Sporting Gijon dhe një ish-anëtar i ekipeve kombëtare të juniorëve të Serbisë, do të luajë për ekipin kombëtar të Malit të Zi!”, kështu e nis njoftimin portali serb “Informer”.

Lajmi për zgjedhjen e futbollistit më herë u publikua në portalin “Pobjeda”, e cila thotë se ish-lojtari i Partizanit të Beogradit do të jetë në listën e trajnerit të ri të Malit të Zi, Miodrag Radulovic për ndeshjet kualifikuese për Kupën e Botës, transmeton Demokracia.

Ai ishte më herët i grumbulluar me Serbinë në sfidën me Letoninë por nuk u paraqit në fushë, kështu që ka plotësisht të drejtë të zgjedh Malin e Zi.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Penza fiton ndaj Prishtinës dhe kalon në finale

Pikët e amerikanës Gabrielle Cooper, me sirenë ia siguroi finalen Penzës në “play-offin” e Superligës për femra. Penza ka...

Dortmundi skuadra e parë në Europë që u jep hapësirë më së shumti të rinjve

Observatori i Futbollit, CIES, ka publikuar ditën e sotme një tjetër studim të kryer prej tyre, ku listojnë klubet më të mira...

Gafa e portierit të Fenerbahçes bëhet “hit” në internet

Gafa e portierit të Fenerbahçes, Atlai Bajindir është duke bërë xhiron e internetit. Gardiani 22-vjeçar, pësoi një gol të çuditshëm në sfidën...

Dardanët e rinj arrijnë në Sofje

Kombëtarja e Kosovës U17 ka arritur në Sofje, ku më 14 dhe 16 prill do t’i luajë dy ndeshje miqësore me Kombëtaren...

Recent Comments