No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Mesut Ozil i pafat, mbyll sezonin pas dëmtimit të rëndë në gju

Mesut Ozil i pafat, mbyll sezonin pas dëmtimit të rëndë në gju

Mesut Ozil u largua nga Arsenali në janar dhe iu bashkua skuadrës së Fenerbahce, me dëshirën për të fituar titullin kampion në Turqi. Gjithsesi fantazisti është i pafat, pasi në ndeshjen e gjashtë me verdhezinjtë u dëmtua dhe ka mbyllur sezonin.

Në sfidën kundër Antalyaspor Ozil la fushën e lojës në fillim të pjesës së dytë dhe sot ai njofton se ka këputur ligamentin, një dëmtim që e lë jashtë fushave të blerta për rreth gjashtë muaj.

“Jam më të vërtetë i mërzitur dhe i trishtuar që nuk do të jem në gjendje të ndihmoj ekipin tim në ndeshjet në vazhdim për shkak të një këputje të ligamentit të jashtë.

Mund të kishte qenë edhe më keq, por do të përpiqem dhe do bëj gjithçka që të kthehem në fushë sa më shpejt. Faleminderit për mesazhet dhe mbështetjen”, shkruan Ozil në llogarinë e tij në Twitter.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Penza fiton ndaj Prishtinës dhe kalon në finale

Pikët e amerikanës Gabrielle Cooper, me sirenë ia siguroi finalen Penzës në “play-offin” e Superligës për femra. Penza ka...

Dortmundi skuadra e parë në Europë që u jep hapësirë më së shumti të rinjve

Observatori i Futbollit, CIES, ka publikuar ditën e sotme një tjetër studim të kryer prej tyre, ku listojnë klubet më të mira...

Gafa e portierit të Fenerbahçes bëhet “hit” në internet

Gafa e portierit të Fenerbahçes, Atlai Bajindir është duke bërë xhiron e internetit. Gardiani 22-vjeçar, pësoi një gol të çuditshëm në sfidën...

Dardanët e rinj arrijnë në Sofje

Kombëtarja e Kosovës U17 ka arritur në Sofje, ku më 14 dhe 16 prill do t’i luajë dy ndeshje miqësore me Kombëtaren...

Recent Comments