No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Pioli: Na mungoi ritmi dhe cilësia, por edhe mungesat e bën të...

Pioli: Na mungoi ritmi dhe cilësia, por edhe mungesat e bën të vetën

Trajneri Stefano Pioli u intervistua nga DAZN në fund të Milan-Udinese 1-1. i zhgënjyer normalisht nga barazimi.

“Donim të fitonim. Mëkat! E dinim që do ta kishim të vështirë kundër një ekipi që mbyllet mbrapa”.

A keni parë zemërim dhe bindje sot? “Unë pashë vendosmëri dhe mungesë qartësie. Kishte mungesë të cilësisë dhe ritmit, jo zemërim dhe vendosmëri”.

Për reagimin pas golit: “Si gjithmonë, ne fillojmë përsëri nga ndeshja tjetër… Çdo lojë ka historinë e vet. Të dielën gjetëm një kundërshtar që donte të luante, Udinese nuk luan hapur dhe dihet. Duhej të gjenim më shumë duele, dueli i vetëm që arritëm të fitonim në pjesën e parë është veprimi i Castillejo”.

Për Leao: “Unë gjithmonë pres shumë nga lojtarët e mi. Rafa ka karakteristika më të përshtatshme për të sulmuar hapësira. Kur gjen mbrojtje të tilla të mbyllura, ai nuk ka akoma zgjuarësinë për të parashikuar mbrojtësin.

Sot na munguan karakteristikat e duhura për të përballuar këtë lloj ndeshje, na munguan dy sulmuesit e vërtetë në skuadër. Leao dhe Rebic kanë karakteristika të tjera”.

Për Tonalin: “Tonali doli si masë paraprake sepse ndjeu një dhimbje”

Për gabimin e Donnarumma: “Ne nuk kemi biseduar ende. Ai na ka shpëtuar shumë herë. Tani duhet të përpiqemi të rifillojmë vrapimin tonë. Një rezultat gjysmë pozitiv, le të mendojmë për garën tjetër”.

Ibra në stol: “Nuk doli i kënaqur, ashtu si të gjithë të tjerët”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Reagon Dajaku: Mos përhapni dezinformata, nuk e kam refuzuar Kosovën

Futbollisti shqiptar me pasaportë gjermane, Leon Dajaku ka reaguar përmes një postimi në Instagram duke deklaruar se ende nuk ka vendosur se...

Kombëtarja shqiptare, 3 milionë euro për Botërorin! Zbulohet premioja nga FSHF për kualifikimin historik

Shqipëria ka nisur edicionin kualifikues drejt Botërorit, “Katar 2022”. Në tri takimet e para, kuqezinjtë kanë bërë “detyrat e shtëpisë” sa u takon...

Mbyllet pa fitues ndeshja Everton – Tottenham

Me ndeshjen Everton – Tottenham që është zhvilluar sonte është hapur java e 32-të në Premierligën angleze. Sfida ashtu...

Kurti: Xhudistet janë bërë sinonim i fitoreve dhe gëzimeve tona

Kryeministri Albin Kurti ka përgëzuar xhudistet tona, Distria Krasniqin dhe Nora Gjakovën për suksesin e arritur në Kampionatin Evropian në Lisbonë. Distria fitoi medaljen...

Recent Comments