No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Gazetari spanjoll zbulon detajin që e çon Messin te PSG

Gazetari spanjoll zbulon detajin që e çon Messin te PSG

Shumë fjalë rreth Leo Messit. Ylli i Barcelonës del lojtar i lirë më 30 qershor dhe shanset që të qëndrojë në La Liga herë pas herë duket se janë shumë të vogla.

Një ditë më parë, kandidati për president te Barcelona, Joan Laporta u shpreh se nëse ai nuk i fiton zgjedhjet, atëherë “Pleshti” do të largohet nga katalanasit.

Të gjithë i kanë sytë nga zgjedhjet presidenciale të së dielës, ndërkohë El Chiringuito vjen me një lajm të bujshëm.

Sipas Eduardo Inda, Leo Messi është dukë kërkuar për shtëpi në Paris. Kjo shton edhe më shumë zërat për një transferim të tijin te PSG.

Kampionët e Francës nuk janë fshehur dhe do donin ta kishin në skuadër argjentinasin. Aty Messi do të gjente Neymar, ndërkohë që PSG dëshiron të afrojë edhe mikun më të mirë të kapitenit të Barcelonës, argjentinasin Sergio Aguero.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Ky është futbollisti me çmimin më të lartë në Superligën e Kosovës

Forma fenomenale nga Mirlind Daku në këtë sezon i është rritur edhe vlera në treg, ku nga 300 mijë euro, tani ka...

Barça dhe Juventus, luftë e ashpër për Kun Agüero

Sikurse shkruan sot katalanasja “Sport”, Barça ka vendosur të futet në garë për Kun Agüero. Pas disa ditësh reflektimi, klubi Blaugrana duket i bindur:...

B*OMBA NGA SPANJA: “Mbappe do të luajë te Reali sezonin tjetër”

Kylian Mbappe dhe Real Madrid do të bashkohen së shpejti. Bomba e lëshuar nga emisioni “Chiringuito” në Spanjë ka bërë xhiron e rrjeteve sociale. Ka...

Kjo është arsyeja e mungesës së Ramosit në ndeshjen kundër Liverpoolit

Kapiteni i Real Madridit, Sergio Ramos, ka rezultuar pozitiv me Covid-19. Mbrojtësi spanjoll është duke u shëruar nga lëndimi...

Recent Comments