No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Celina nuk e shpëton Dijonin nga humbja e radhës në Ligën 1

Celina nuk e shpëton Dijonin nga humbja e radhës në Ligën 1

Dijoni vazhdon të ketë rezultate negative në elitën e futbollit francez.

Në ndeshjen e vlefshme të javës së 28-të në Ligën 1, Dijoni është mposhtur si mysafir i Brestit me rezultat 3:1.

Në këtë ndeshje për Dijonin nga fillimi e deri në fund luajti ylli i Kosovës, Bersant Celina.

Megjithatë, sulmuesi prizrenas nuk arriti ta shpëtojë skuadrën e tij nga humbja.

Pas 28 javësh, Bresti ngritet në vendin e 12-të me 34 pikë, kurse Dijoni në vendin e 20-të me 15 sosh. 

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Penza fiton ndaj Prishtinës dhe kalon në finale

Pikët e amerikanës Gabrielle Cooper, me sirenë ia siguroi finalen Penzës në “play-offin” e Superligës për femra. Penza ka...

Dortmundi skuadra e parë në Europë që u jep hapësirë më së shumti të rinjve

Observatori i Futbollit, CIES, ka publikuar ditën e sotme një tjetër studim të kryer prej tyre, ku listojnë klubet më të mira...

Gafa e portierit të Fenerbahçes bëhet “hit” në internet

Gafa e portierit të Fenerbahçes, Atlai Bajindir është duke bërë xhiron e internetit. Gardiani 22-vjeçar, pësoi një gol të çuditshëm në sfidën...

Dardanët e rinj arrijnë në Sofje

Kombëtarja e Kosovës U17 ka arritur në Sofje, ku më 14 dhe 16 prill do t’i luajë dy ndeshje miqësore me Kombëtaren...

Recent Comments