No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Schalke 04 shkarkoi trajnerin e radhës, Mustafi udhëhoqi “revoltën”

Schalke 04 shkarkoi trajnerin e radhës, Mustafi udhëhoqi “revoltën”

Schalke 04 në këtë sezon po përjeton periudhë shumë të vështirë. Ata renditen në vendet e fundit dhe në këtë situatë, që ndodhet klubi, rënia në Bundesliga 2 është thuajse e sigurt.

Javën e shkuara ata u mundën me “manita” nga Suttgart dhe pas saj u shkarkua trajneri Christian Gross, i cili qëndroi vetëm pak muaj në krye të skuadrës. Ai ishte i katërti trajner i Schalke 04 në këtë sezon.

Ndërkohë nga Gjermania raportojnë se një shqiptar ka ndikuar shumë në largimin e trajnerit Gross. Mësohet se Shkodran Mustafi dhe Sead Kolasinac kanë udhëhequr “revoltën” e lojtarëve për shkarkimin e trajnerit Gross.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Penza fiton ndaj Prishtinës dhe kalon në finale

Pikët e amerikanës Gabrielle Cooper, me sirenë ia siguroi finalen Penzës në “play-offin” e Superligës për femra. Penza ka...

Dortmundi skuadra e parë në Europë që u jep hapësirë më së shumti të rinjve

Observatori i Futbollit, CIES, ka publikuar ditën e sotme një tjetër studim të kryer prej tyre, ku listojnë klubet më të mira...

Gafa e portierit të Fenerbahçes bëhet “hit” në internet

Gafa e portierit të Fenerbahçes, Atlai Bajindir është duke bërë xhiron e internetit. Gardiani 22-vjeçar, pësoi një gol të çuditshëm në sfidën...

Dardanët e rinj arrijnë në Sofje

Kombëtarja e Kosovës U17 ka arritur në Sofje, ku më 14 dhe 16 prill do t’i luajë dy ndeshje miqësore me Kombëtaren...

Recent Comments