No menu items!
Ballina KRYESORE Ndodh edhe kjo, Prishtina rrezikon rënien nga Superliga

Ndodh edhe kjo, Prishtina rrezikon rënien nga Superliga

Përderisa Prishtina në futboll është duke kaluar një sezon të mirë, në anën tjetër djelmoshat e basketbollit janë duke pasur sezon tejet të keq.

Sigal Prishtina gjendet në pozitën e fundit me vetëm 28 pikë pas 21 ndeshjeve.

Kur kanë mbetur edhe 7 javë deri në fund, Prishtina mundet shumë lehtë që të bie nga liga apo të luaj në barazh.

Vendi i fundit, Vëllaznimi ka vetëm një pikë më pak se Prishtina. Kurse Trepça që gjendet një pozitë më lart se Sigali, ka një pikë më shumë.

Sigal Prishtina ka mbrojtjen e dytë më të dobët këtë sezon. Në ndeshjen e radhës, Prishtina do të ketë punë me Pejën, që po lufton për titull të kampionit.

Ndërkohë, skuadra nga kryeqyteti edhe pse renditet në vendin e parafundit, këtë sezon ka fituar Superkupën e Kosovës dhe Kupën e Kosovës.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Reagon Dajaku: Mos përhapni dezinformata, nuk e kam refuzuar Kosovën

Futbollisti shqiptar me pasaportë gjermane, Leon Dajaku ka reaguar përmes një postimi në Instagram duke deklaruar se ende nuk ka vendosur se...

Kombëtarja shqiptare, 3 milionë euro për Botërorin! Zbulohet premioja nga FSHF për kualifikimin historik

Shqipëria ka nisur edicionin kualifikues drejt Botërorit, “Katar 2022”. Në tri takimet e para, kuqezinjtë kanë bërë “detyrat e shtëpisë” sa u takon...

Mbyllet pa fitues ndeshja Everton – Tottenham

Me ndeshjen Everton – Tottenham që është zhvilluar sonte është hapur java e 32-të në Premierligën angleze. Sfida ashtu...

Kurti: Xhudistet janë bërë sinonim i fitoreve dhe gëzimeve tona

Kryeministri Albin Kurti ka përgëzuar xhudistet tona, Distria Krasniqin dhe Nora Gjakovën për suksesin e arritur në Kampionatin Evropian në Lisbonë. Distria fitoi medaljen...

Recent Comments