No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Bartomeu para gjykatës, çështja mund të jetë edhe më serioze

Bartomeu para gjykatës, çështja mund të jetë edhe më serioze

Pasi kaloi natën në stacionin e policisë Les Corts, Josep Maria Bartomeu, ish-presidenti i Barcelonës, u transferua këtë të martë në mëngjes në Pallatin e Drejtësisë të L’Hospitalet për të dëshmuar para gjyqtares Alejandra Gil për çështjen “Barçagate”.

Josep Maria Bartomeu u arrestua këtë të hënë me akuzën e korrupsionit dhe ndikimit të padrejtë në marrëdhëniet midis Barçës dhe “I3 Ventures”, kompania që monitoroi rrjetet sociale të klubit katalan, duke krijuar profile false për të prishur imazhin e kundërshtarëve të kupolës drejtuese në sytë e tifozëve të Barcelonës.

Për këtë marrëveshje, Bartomeu dhe bashkëpunëtorët e tij pretendohet se kanë shpenzuar mbi 3 milionë euro, edhe pse ligjërisht është firmosur për një faturë prej më pak se 200 000 euro për të anashkaluar kontrollet financiare dhe transparencën.

Sipas disa burimeve, gjyqtari mund të ketë parë shenja të pastrimit të parave, të cilat do ta çonin çështjen në një fazë më serioze.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Penza fiton ndaj Prishtinës dhe kalon në finale

Pikët e amerikanës Gabrielle Cooper, me sirenë ia siguroi finalen Penzës në “play-offin” e Superligës për femra. Penza ka...

Dortmundi skuadra e parë në Europë që u jep hapësirë më së shumti të rinjve

Observatori i Futbollit, CIES, ka publikuar ditën e sotme një tjetër studim të kryer prej tyre, ku listojnë klubet më të mira...

Gafa e portierit të Fenerbahçes bëhet “hit” në internet

Gafa e portierit të Fenerbahçes, Atlai Bajindir është duke bërë xhiron e internetit. Gardiani 22-vjeçar, pësoi një gol të çuditshëm në sfidën...

Dardanët e rinj arrijnë në Sofje

Kombëtarja e Kosovës U17 ka arritur në Sofje, ku më 14 dhe 16 prill do t’i luajë dy ndeshje miqësore me Kombëtaren...

Recent Comments