No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Bledar Devolli tregon kush është trajneri më i mirë në Kosovë

Bledar Devolli tregon kush është trajneri më i mirë në Kosovë

Sot u zhvilluan dy ndeshje të xhiros së 22-të të Superligës së Kosovës në futboll.

Ballkani u mposht minimalisht në derbin e javës nga Llapi me rezultat 1:0, ndersa kampioni aktual Drita, u rikthye në pozitën e pare pas fitores 3:1 ndaj Besës.

Takim interesant pritet të zhvillohet edhe nesër në Skenderaj ku Drenica e pret Gjilanin.

Rreth kësaj ndeshje ka folur edhe kryetrajneri i Drenicës, Bledar Devolli, i cili nuk i kurseu fjalët e mira për Bylbyl Sokolin.

“Sokoli për mua është trajneri më i mirë në Kosovë. I dimi pikat e forta dhe të dobëta të Gjilanit. Do e shohim nesër se si do rrjedhin gjerat”, tha Devolli në emisionin ‘Dueli Sportiv’.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Ulpiana, klubi që është afër t’i rikthehet Superligës pas më shumë se një dekade

Vijnë nga një qytet i vogël, por dëshira është shumë e madhe për të marrë pjesë në mesin e skuadrave elitare të...

Partizani, në hap me kohën…

Shkruan: Besim Kajtazi Duke shikuar logon e skuadrës së trofeshme shqiptare KF Partizani, Tiranë, e pashë se logoja që mbanë skuadra është ende ajo e...

Ademi uron besimtarët myslimanë për muajin e Ramazanit

Në prag të muajit të shenjtë të Ramazanit, presidenti i FFK-së, Agim Ademi, nëpërmjet një mesazhi ka uruar komunitetin e futbollit dhe të gjithë...

PSG-BAYERN: Francezët konfirmojnë rikthimin e madh, por ka dhe 2 mungesa

Mbrëmjen e nesërme do të luhet ndeshja e kthimit mes PSG dhe Bayern, sfidë e vlefshme për fazën çerekfinale të UEFA Champions League. Në kuadër...

Recent Comments