No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Shpërthen Pirlo: Shikoni ndeshjet dhe pastaj komentoni, do më tregoni ju se...

Shpërthen Pirlo: Shikoni ndeshjet dhe pastaj komentoni, do më tregoni ju se çfarë duhet të bëj?!

Zhgënjimi për barazimin ndaj Veronës ka qenë i madh në kampin e Juventusit dhe kjo gjë u pa qartë edhe te trajneri Andrea Pirlo, i cili në një moment shpërtheu ndaj njërit prej gazetarëve të “Sky”.

Giancarlo Padovan e pyeti në lidhje me zgjedhjet që trajneri kishte bërë për ndeshjen ndaj Veronës dhe Pirlo reagoi menjëherë.

“Ne ishim në një situatë emergjence nëse hedh sytë nga mungesat. Duhet të adaptoja Alex Sandron si qendërmbrojtës, nuk kisha zgjidhje tjetër. Nëse të mungojnë 4 mbrojtës, gjithashtu dhe 2 sulmues, do më tregoni se çfarë duhet të bëj?! Dragusin nuk është një mbrojtës krahu dhe kurrë nuk ka luajtur si i tillë, ai është një qendërmbrojtës. Shikoni një herë ndeshjes, më pas ejani dhe komentoni”, përfundoi i acaruar Pirlo.


Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Ky është futbollisti me çmimin më të lartë në Superligën e Kosovës

Forma fenomenale nga Mirlind Daku në këtë sezon i është rritur edhe vlera në treg, ku nga 300 mijë euro, tani ka...

Barça dhe Juventus, luftë e ashpër për Kun Agüero

Sikurse shkruan sot katalanasja “Sport”, Barça ka vendosur të futet në garë për Kun Agüero. Pas disa ditësh reflektimi, klubi Blaugrana duket i bindur:...

B*OMBA NGA SPANJA: “Mbappe do të luajë te Reali sezonin tjetër”

Kylian Mbappe dhe Real Madrid do të bashkohen së shpejti. Bomba e lëshuar nga emisioni “Chiringuito” në Spanjë ka bërë xhiron e rrjeteve sociale. Ka...

Kjo është arsyeja e mungesës së Ramosit në ndeshjen kundër Liverpoolit

Kapiteni i Real Madridit, Sergio Ramos, ka rezultuar pozitiv me Covid-19. Mbrojtësi spanjoll është duke u shëruar nga lëndimi...

Recent Comments