No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Cassano paralajmëron Interin: Do të ishte një katastrofë e vërtetë

Cassano paralajmëron Interin: Do të ishte një katastrofë e vërtetë

Antonio Cassano, ish-sulmuesi i Inter-it, Milan-it dhe Roma-s, ka folur në kanalin Youtube të gazetarit Stefano Borghi.

Ish-futbollisti ka folur në lidhje me luftën për titull në Itali dhe pasojat që do të kishte për Inter-in një dështim në kampionat.

“Inter e ka nisur shumë keq sezonin, veçanërisht sepse është eliminuar nga kompeticionet europiane: aty ka qenë një katastrofë. Inter ka vetëm një objektiv, të fitojë titullin: po doli në vend të dytë, do të jetë një katastrofë”, ka thënë Cassano.

“Zikaltrit janë të favorizuar sepse Conte, duke luajtur një herë në javë, arrin t’i japë diçka më shumë skuadrës. Unë jam interist nga lindja, por Inter-i nuk më emocionon si Atalanta kur luan”.

“Skudra e Conte-s është solide, pëson pak dhe shënon sepse Lukaku me Lautaro po realizojnë shumë gola, veçanërisht në këtë Serie A. Inter është favorite, por nuk luan një futboll të bukur”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Reagon Dajaku: Mos përhapni dezinformata, nuk e kam refuzuar Kosovën

Futbollisti shqiptar me pasaportë gjermane, Leon Dajaku ka reaguar përmes një postimi në Instagram duke deklaruar se ende nuk ka vendosur se...

Kombëtarja shqiptare, 3 milionë euro për Botërorin! Zbulohet premioja nga FSHF për kualifikimin historik

Shqipëria ka nisur edicionin kualifikues drejt Botërorit, “Katar 2022”. Në tri takimet e para, kuqezinjtë kanë bërë “detyrat e shtëpisë” sa u takon...

Mbyllet pa fitues ndeshja Everton – Tottenham

Me ndeshjen Everton – Tottenham që është zhvilluar sonte është hapur java e 32-të në Premierligën angleze. Sfida ashtu...

Kurti: Xhudistet janë bërë sinonim i fitoreve dhe gëzimeve tona

Kryeministri Albin Kurti ka përgëzuar xhudistet tona, Distria Krasniqin dhe Nora Gjakovën për suksesin e arritur në Kampionatin Evropian në Lisbonë. Distria fitoi medaljen...

Recent Comments