No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Mbrëmje ferri për Napolin e Amir Rrahmanin, eliminohen nga Europa League

Mbrëmje ferri për Napolin e Amir Rrahmanin, eliminohen nga Europa League

Napoli i ka dhënë fund aventurës në Ligën e Europës pasi janë eliminuar nga Granada me rezultat të përgjithshëm 2:3.

Napoli sonte arriti të fitojë me rezultat 2:1, por kjo nuk mjaftoi pasi në takimin e parë në Spanjë kishin pësuar humbje me rezultat 2:0.

Futbollisti i Kosovës, Amir Rrahmani edhe në këtë takim ishte titullar dhe pati një performancë të mirë.

Sonte ka vuajtur shumë edhe Arsenali por ai fatmirësish me një gol të shënuar në minutën e 88-të nga Aubameyang arriti ta siguroi kualifikimin përballë Benficas.

Më poshtë mund t’i gjeni komplet rezultatet e ndeshjeve që janë zhvilluar nga ora 18:55. /Demokracia.com

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Ulpiana, klubi që është afër t’i rikthehet Superligës pas më shumë se një dekade

Vijnë nga një qytet i vogël, por dëshira është shumë e madhe për të marrë pjesë në mesin e skuadrave elitare të...

Partizani, në hap me kohën…

Shkruan: Besim Kajtazi Duke shikuar logon e skuadrës së trofeshme shqiptare KF Partizani, Tiranë, e pashë se logoja që mbanë skuadra është ende ajo e...

Ademi uron besimtarët myslimanë për muajin e Ramazanit

Në prag të muajit të shenjtë të Ramazanit, presidenti i FFK-së, Agim Ademi, nëpërmjet një mesazhi ka uruar komunitetin e futbollit dhe të gjithë...

PSG-BAYERN: Francezët konfirmojnë rikthimin e madh, por ka dhe 2 mungesa

Mbrëmjen e nesërme do të luhet ndeshja e kthimit mes PSG dhe Bayern, sfidë e vlefshme për fazën çerekfinale të UEFA Champions League. Në kuadër...

Recent Comments