No menu items!
Ballina KRYESORE Joshua provokon Fury: E pres në duel, ai e di që unë...

Joshua provokon Fury: E pres në duel, ai e di që unë jam “shefi”

Boksieri britanik Anthony Joshua, kampion bote në peshën e rëndë (kategoritë IBF, WBA e WBO) u shpreh se është i gatshëm të duelojë kudo ndaj patriotit të tij Tyson Fury. Ky i fundit është kampion bote i peshës së rëndë në kategorinë WBC.

Prej kohësh palët po diskutojnë për një sfidë mes tyre, e cila pritet të organizohet këtë verë. Një duel që do të unifikonte titujt kampionë bote të këtij Divizioni. Përpos kësaj, Joshua u shpreh se në këtë duel do të jetë ai “shefi”.

Për “Sky News”, Joshua tha: “Pandemia duket sikur po largohet dhe ne jemi duke punuar për të gjetur një datë dhe një vend për të organizuar këtë sfidë, që me sa duket se do të zhvillohet në qershor”.

“Nëse Tyson është serioz në deklaratat e tij dhe unë besoj se është i tillë, ai e di se ku të vijë dhe të më gjejë. Unë jam shefi. Unë jam gati dhe mezi e pres këtë sfidë. E vetmja gjë që dëshiroj është të dueloj, të dueloj dhe vetëm të dueloj”, tha Joshua.


Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Dortmundi skuadra e parë në Europë që u jep hapësirë më së shumti të rinjve

Observatori i Futbollit, CIES, ka publikuar ditën e sotme një tjetër studim të kryer prej tyre, ku listojnë klubet më të mira...

Gafa e portierit të Fenerbahçes bëhet “hit” në internet

Gafa e portierit të Fenerbahçes, Atlai Bajindir është duke bërë xhiron e internetit. Gardiani 22-vjeçar, pësoi një gol të çuditshëm në sfidën...

Dardanët e rinj arrijnë në Sofje

Kombëtarja e Kosovës U17 ka arritur në Sofje, ku më 14 dhe 16 prill do t’i luajë dy ndeshje miqësore me Kombëtaren...

Ulpiana, klubi që është afër t’i rikthehet Superligës pas më shumë se një dekade

Vijnë nga një qytet i vogël, por dëshira është shumë e madhe për të marrë pjesë në mesin e skuadrave elitare të...

Recent Comments