No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Duro ankohet sërish në referim

Duro ankohet sërish në referim

Drenica ka triumfuar në derbin drenicak ndaj Feronikelit me rezultat 1:3. Kreshnik Uka realizoi dy gola për mysafirët, kurse Frashëri shënoi një tjetër për skuadrën nga Skenderaj. Kurse, në anën tjetër për Feronikelin shënoi Simonovski.
Ishte një fitore e madhe për skuadrën e Bledar Devollit që rikthehet përsëri fuqishën në garën për mbijetesë.
Pas ndeshjes është deklaruar edhe trajneri i Feronikelit, Klodian Duro i cili tha se është shumë i lumtur për këtë fitore.
“Kartoni i kuq që morëm dhe goli më pas i dhanë një tjetër rrjedhë ndeshjes. Mendoj se goli i dytë i Drenicës ishte në pozicion jashtë loje, nuk dua të merrem me gjyqtarët por vendimet e tyre janë statistika që ndikojnë në ndeshje” tha shkurtmishit Duro pas ndeshjes për Art Motion.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Dardanët e rinj arrijnë në Sofje

Kombëtarja e Kosovës U17 ka arritur në Sofje, ku më 14 dhe 16 prill do t’i luajë dy ndeshje miqësore me Kombëtaren...

Ulpiana, klubi që është afër t’i rikthehet Superligës pas më shumë se një dekade

Vijnë nga një qytet i vogël, por dëshira është shumë e madhe për të marrë pjesë në mesin e skuadrave elitare të...

Partizani, në hap me kohën…

Shkruan: Besim Kajtazi Duke shikuar logon e skuadrës së trofeshme shqiptare KF Partizani, Tiranë, e pashë se logoja që mbanë skuadra është ende ajo e...

Ademi uron besimtarët myslimanë për muajin e Ramazanit

Në prag të muajit të shenjtë të Ramazanit, presidenti i FFK-së, Agim Ademi, nëpërmjet një mesazhi ka uruar komunitetin e futbollit dhe të gjithë...

Recent Comments