No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR City i pandalshëm edhe në Champions League

City i pandalshëm edhe në Champions League

Manchester City është me një këmbë në fazën çerekfinale të UEFA Champions League, pasi ka mposhtur Borussia Monchengladbach në ndeshjen e parë me shifrat 0-2.

Në një ndeshje që zhvillohej në një fushë neutrale për shkak të COVID-19, të besuarit e Guardiolës nuk e patën aspak të vështirë, teksa dominuan të gjithë takimin. Goli i parë i sfidës u shënua në minutën e 29-të, me autor Bernardo Silvën.

Portugezi mori një top perfekt nga Joao Cancelo dhe goditi bukur me kokë, duke mos i dhënë asnjë shans portierit zviceran Sommer. Kështu, me shifrat 0-1 u mbyll pjesa e parë e përballjes.

Në fraksionin e dytë u luajt e njëjta muzikë, me Cityn që shënoi edhe golin e dytë në minutën e 65-të, ku këtë herë autor ishte Gabriel Jesus. Braziliani mori një pasim nga Bernardo Silva dhe shty topin drejt rrjetës për të çuar shifrat në 0-2. Më pas, deri në fund City administroi gjithçka me ndeshjen që u mbyll 0-2.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Dardanët e rinj arrijnë në Sofje

Kombëtarja e Kosovës U17 ka arritur në Sofje, ku më 14 dhe 16 prill do t’i luajë dy ndeshje miqësore me Kombëtaren...

Ulpiana, klubi që është afër t’i rikthehet Superligës pas më shumë se një dekade

Vijnë nga një qytet i vogël, por dëshira është shumë e madhe për të marrë pjesë në mesin e skuadrave elitare të...

Partizani, në hap me kohën…

Shkruan: Besim Kajtazi Duke shikuar logon e skuadrës së trofeshme shqiptare KF Partizani, Tiranë, e pashë se logoja që mbanë skuadra është ende ajo e...

Ademi uron besimtarët myslimanë për muajin e Ramazanit

Në prag të muajit të shenjtë të Ramazanit, presidenti i FFK-së, Agim Ademi, nëpërmjet një mesazhi ka uruar komunitetin e futbollit dhe të gjithë...

Recent Comments