No menu items!
Ballina KRYESORE Ajo që ndodhi në Bullgari ishte e turpshme, boksieres kosovare i vidhet...

Ajo që ndodhi në Bullgari ishte e turpshme, boksieres kosovare i vidhet fitorja


Boksierja kosovare Donjeta Sadiku, ka mbetur sot pa medalje në turneun ndërkombëtar “Strandja” që u mbajt në Sofje të Bullgarisë.

Sadiku bëri një luftë të mrekullueshme kundër boksieres nga Kazakistani  Katarina Ibragimova, dhe kur pritej fitore e sigurt, madje këtë e bëri edhe gjyqtari duke ia ngritur dorën boksieres kosovare, ndërron vendimi dhe asaj i merret fitorja.

Kjo sipas zyrtareve të Federatës së Boksit të Kosovës, është e turpshme.

Njoftimi i plotë pa ndërhyrje  i FboxK:

Turneu nderkombëtar “Strandja” Sofia,Bulgari

Në boks ndodh gjithqka. Sot  në ring u ngjit në 60kg.Donjeta Sadiku kunder boksieres nga Kazakistani Ibragimova Karina,Donjeta Sadiku tregoi një boks luftarak gjat tre raundeve sulmoi boksieren Ibragimova me goditje të njëpasnjishme dhe në raundin e tretë detyroi referin në ring ti numroj boksieres së Kazakistanit dhe ta pushoj ,gjith kohen Donjeta ishte në epërsi e sidomos në raundin e dytë dhe të treten.

Dhe pas perfundimit të duelit si fituese dora i ngritet Donjeta Sadiku po për qudi meniher ndryshon vendimi dhe fituese shpallet boksierja nga Kazakistani IIbragimova.Edhe pse Donjeta humbi tregoi se është në formë të mirë dhe e gatshme për kualifikimet për L.O.Tokio2020. 

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Dardanët e rinj arrijnë në Sofje

Kombëtarja e Kosovës U17 ka arritur në Sofje, ku më 14 dhe 16 prill do t’i luajë dy ndeshje miqësore me Kombëtaren...

Ulpiana, klubi që është afër t’i rikthehet Superligës pas më shumë se një dekade

Vijnë nga një qytet i vogël, por dëshira është shumë e madhe për të marrë pjesë në mesin e skuadrave elitare të...

Partizani, në hap me kohën…

Shkruan: Besim Kajtazi Duke shikuar logon e skuadrës së trofeshme shqiptare KF Partizani, Tiranë, e pashë se logoja që mbanë skuadra është ende ajo e...

Ademi uron besimtarët myslimanë për muajin e Ramazanit

Në prag të muajit të shenjtë të Ramazanit, presidenti i FFK-së, Agim Ademi, nëpërmjet një mesazhi ka uruar komunitetin e futbollit dhe të gjithë...

Recent Comments