No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR “Cristiano Ronaldo, drejt largimit në fund të sezonit”

“Cristiano Ronaldo, drejt largimit në fund të sezonit”

Shtohen dyshimet mbi të ardhmen e Cristiano Ronaldo-s tek Juventus. Të paktën, sipas kompanive të basteve. Analistët e Sisal Matchpoint e japin me 1.65 lamtumirën e  portugezit nga Torino verën e ardhshme.

Një kuotë shumë më e ulë se ajo e qëndrimit të tij me bardhezinjtë, 2.10.

Kontrata e portugezit, i cili paguhet 31 milionë euro në sezon nga kampionët e Italisë, do të skadojë më 30 qershor të 2022-shit.

Shumë mund të varet nga rezultatet e marra nga skuadra në fund të sezonit. Gjithsesi, kontrata e CR7 nuk është i vetmi shqetësim për Juventus, që duhet të zgjidhë edhe çështjen Dybala, kontrata e të cilit skadon gjithashtu në vitin 2022.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Ulpiana, klubi që është afër t’i rikthehet Superligës pas më shumë se një dekade

Vijnë nga një qytet i vogël, por dëshira është shumë e madhe për të marrë pjesë në mesin e skuadrave elitare të...

Partizani, në hap me kohën…

Shkruan: Besim Kajtazi Duke shikuar logon e skuadrës së trofeshme shqiptare KF Partizani, Tiranë, e pashë se logoja që mbanë skuadra është ende ajo e...

Ademi uron besimtarët myslimanë për muajin e Ramazanit

Në prag të muajit të shenjtë të Ramazanit, presidenti i FFK-së, Agim Ademi, nëpërmjet një mesazhi ka uruar komunitetin e futbollit dhe të gjithë...

PSG-BAYERN: Francezët konfirmojnë rikthimin e madh, por ka dhe 2 mungesa

Mbrëmjen e nesërme do të luhet ndeshja e kthimit mes PSG dhe Bayern, sfidë e vlefshme për fazën çerekfinale të UEFA Champions League. Në kuadër...

Recent Comments