No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Klose paralajmëron Lazion, heq paralele me 7-1 ndaj Romës më 2014

Klose paralajmëron Lazion, heq paralele me 7-1 ndaj Romës më 2014

63 gola në pesë sezone nuk mund të harrohen brenda natës. Kujtesa e tifozëve të Lazio është shumë e mirë për të mos ditur se në historinë e klubit të tyre ekziston një hapësirë ​​e madhe e rezervuar për Miroslav Klose, një pikë referimi për sulmin e “shqiponjave” nga viti 2011 deri më 2016.

Sot, ai mban rolin e zëvendësit të Hans-Dieter Flick në stolin e Bayern Munich, i cili do të përballet me Lazion në “Olimpico”, nesër në mbrëmje, në ndeshjen e parë të 1/8 finale të Ligës së Kampionëve. Një angazhim madhor për kryeqytetasit italianë, të thirrur për të dhënë më të mirën e tyre kundër kampionëve të Europës dhe botës në fuqi.

I intervistuar nga “Gazzetta dello Sport”, në prag të ndeshjes, Klose u shpreh pa modesti false mbi përballjen me ish-ekipin e tij: “Immobile, Luis Alberto… Correa, gjithashtu luan mirë. Milinkovic është shumë i fortë, di ta mbrojë mirë topin, ka një goditje potente. Lazio ka armë të rrezikshme, por unë dua të jem i qartë: nëse futemi në fushë në mënyrën e duhur, atëherë ndryshimi midis Bayernit dhe Lazio do të duhet të shihet qartë”.

Shpresa e tifozëve rivalë të Romës është që Bayern Munich, gjithashtu të shënojë sa më pak gola ndaj Lazio, pas 1-7 që tronditi verdhekuqtë më 2014. “Pra, duhet të përfundojë 6-1 ose 7-2? (qesh). Seriozisht nuk mendoj se ndeshja mund të jetë e ngjashme me atë mes Bayernit dhe Romës. Me cilësinë e Lazios, as mund ta imagjinoj një rezultat të tillë”.

Do të ketë gjithashtu sfidë brenda sfidës, midis Ciro Immobile dhe Robert Lewandowski, rivalë të ethshëm sezonin e kaluar për pushtimin e “Këpucës së Artë”, të fituar më pas nga sulmuesi Italian: “Për mua, Lewandowski është një lojtar i nivelit të lartë, absolut. Edhe më parë e vlerësoja shumë, por tani që e stërvit dhe e shoh çdo ditë, mund të them se ka shumë pak dobësi. Robert është është i fortë edhe me kokëj, i kupton situatat, është i shpejtë. Sipas mendimit tim, Immobile është shumë i mirë. Ai krijon mundësi, di të luajë në thellësi, ka një goditje të mirë. Megjithatë, Lewandowski ka diçka më shumë”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Milani fiton në Verona pa 5 titullarë, Parma ndal Fioren!

Milani ia del në Verona, duke u rikthyer te fitorja në Serie A edhe pse i mungonte gjysma e skuadrës. Pa emra me peshë...

Trepça në top formë, e mposht edhe Bashkimin

Trepça ka shënuar fitore ndaj Bashkimit me shifrat 88:72 (26:13, 17:29, 23:14, 22:16), në kuadër të javës së 22-të në FIVE STAR Superligën e...

Nuk ka fitues në derbi, super Benzema mban Realin në garë për titull

Nuk ka fitues në derbin e Madridit. Atletico-Real përfundoi në barazim 1-1. Luis Suarez kaloi vendasit në avantazh pas çerek ore lojë, teksa Karim...

“The Reds” marrin humbjen e gjashtë radhazi në shtëpi

Liverpooli i Jurgen Klopp ka prekur fundin ditën e sotme, teksa ka regjistruar humbjen e gjashtë radhazi në “Anfield”, përballë Fulham me shifrat 0-1....

Recent Comments