No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Juventus rikthehet te fitorja, mposht lehtë dhe bindshëm Crotonen

Juventus rikthehet te fitorja, mposht lehtë dhe bindshëm Crotonen

Pas dy humbjeve me radhë një në Serie A dhe një në Champions League, Juventusi i është kthyer fitoreve.

“Zonja e Vjetër” e ka mposhtur sonte Crotonen me rezultat 3:0 në kuadër të javës së 23-të në kampionatin italian.

Cristiano Ronaldo ka shënuar dy gola, ndrysa nj tjetër e shënoi McKennie.

Juve me këtë trepikësh ngjitet në pozitën e tretë në tabelë me 45 pikë, tetë pikë larg vendit të parë që e mbanë Interi, por që kampioni në fuqi e ka një ndeshje më pak.

Në anën tjetër Crotone mbetet e fundit në tabelë me vetëm 12 pikë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Deklaratë e përbashkët e Ademit dhe Salihut: “Grushtimi ynë”, sajesë e portalit që prodhon rrena!

Dy drejtuesit e futbollit kosovar, Agim Ademi e Eroll Salihu kanë reagur sonte me një deklaratë të përbashkët, pasi ditën e djeshme portali "Gazeta...

Shkëmbi: Llapi e meritoi fitoren, ne luajtëm dobët

Trajneri i Ballkanit, Bledi Shkëmbi ka vlerësuar se skuadra që drejton luajti dobët ndaj Llapit. Llapi në Podujevë e mposhti Ballkanin me rezultatin 1:0. Sipas...

Batatina: Meritat për fitore u takojnë lojtarëve, synojmë Evropën

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina ka thënë se meritat për fitoren kundër Ballkanit u takojnë futbollistëve të tij. Llapi mposhti Ballkanin të dielën me...

Dukagjini fiton derbin ndaj A&N, ja të gjitha rezultatet e Ligës së Parë!

Dukagjini ka triumfuar në kryendeshjen e javës, derisa e ka mposhtur skuadrën e A&N në udhëtim me rezultat 1-0. Fitore tejet të rëndësishme ka realizuar...

Recent Comments