No menu items!
Ballina KRYESORE Luftëtari shqiptar Florian Marku i pandalshëm, mposht boksierin britanik

Luftëtari shqiptar Florian Marku i pandalshëm, mposht boksierin britanik

Boksieri shqiptar Florian Marku, ka qenë i pamëshirshëm në meçin e sotëm përballë boksierin nga Britania, Rylan Charlton.

28-vjeçari e ka mposhtur me ndërprerje britanikun duke e detyruar trajnerin ta hedh peshqirin në raundin e 8-të.

Luftëtari shqiptar ashtu siç kishte premtuar se sonte do të jetë spektakolar ashtu edhe doli, pasi gjatë gjithë kohës ishte më i mirë sesa britaniku duke e detyruar trajnerin të reagojë dhe ta ndërpresë meçin.

Ky është edhe një sinjal se Florian Marku është në rrugë të mirë të arrijë objektiva të mëdha në boksin profesionist.

Meçi u zhvillua në “The SSE Arena” dhe ka sjellë një luftë të fortë nga të dy boksierët. 

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Flet i pari i FFK-së: Asnjë lojtar nuk na ka refuzuar; Kosova i ka vetëm dy uniforma shpirtërore!

Muaji mars është muaji në të cilin Kombëtarja e Kosovës në futboll do t’i zhvillojë tri sfida shumë interesante. “Dardanët” do të ndeshen së...

Ponte Prizreni mposht Golden Yllin dhe bëhet lider

Ponte Prizreni e ka fituar kryendeshjen e javës së 22-të në Superligën e Kosovës në basketboll. Skuadra e drejtuar nga Arbnor Rifati ka fituar në...

Pasi solli në jetë binjaket, rikthehet në top formë prezantuesja e sportit Maki Bajrami

Ajo është një nga gazetaret dhe prezantueset më të njohura të sportit. Maki Bajrami mungoi për një kohë në...

Kapiteni besnik i Trepçës ‘89, “Muli” synon daljen në Evropë

Trepça ‘89 është ndër skuadrat me rezultatet më të mira në stinorin pranveror në Superligën e Kosovës në futboll. Fitorja 2:1 të premten kundër...

Recent Comments