No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR 30 mln euro për një makineri golash, Leicester gjen pasuesin e Vardyt!

30 mln euro për një makineri golash, Leicester gjen pasuesin e Vardyt!

Jamie Vardy është drejt fundit të karrierës së tij, pasi numëron plot 34 vite mbi supet e tij dhe gjithçka bëhet më e vështirë për të. Kështu, Leicester ka nisur kërkimet për një sulmues me peshë dhe në krye të listës ka vendosur Ivan Toney.

Anglezi po përjeton një sezon magjik me Brentford në Championship, teksa ka shënuar 24 gola në 30 ndeshje të luajtura, duke qenë një ndër lojtarët më të spikatur në kategorinë e dytë angleze.

Për të bindur Brentford, Leicester ka bërë gati 30 milionë euro, një shifër që në rast se Brentford ngjitet në Permier League mund të mos jetë e mjaftueshme. Toney është 24 vjeç dhe është pjesë e “Bletëve” prej një viti.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Shkëmbi: Llapi e meritoi fitoren, ne luajtëm dobët

Trajneri i Ballkanit, Bledi Shkëmbi ka vlerësuar se skuadra që drejton luajti dobët ndaj Llapit. Llapi në Podujevë e mposhti Ballkanin me rezultatin 1:0. Sipas...

Batatina: Meritat për fitore u takojnë lojtarëve, synojmë Evropën

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina ka thënë se meritat për fitoren kundër Ballkanit u takojnë futbollistëve të tij. Llapi mposhti Ballkanin të dielën me...

Dukagjini fiton derbin ndaj A&N, ja të gjitha rezultatet e Ligës së Parë!

Dukagjini ka triumfuar në kryendeshjen e javës, derisa e ka mposhtur skuadrën e A&N në udhëtim me rezultat 1-0. Fitore tejet të rëndësishme ka realizuar...

Llapi zbret Ballkanin nga froni

Llapi ia ka pamundësuar vazhdimin e kryesimit të kampionatit nga Ballkani. Fitorja e të dielës e ka vendosur Dritën në vendin e parë.  Llapi e ka...

Recent Comments