No menu items!
Ballina KRYESORE Mposhtet Kosova, shuhen ëndrrat për kualifikim

Mposhtet Kosova, shuhen ëndrrat për kualifikim

Kosova ka pësuar edhe humbjen e dytë me radhë në parakualifikimet europiane për Kupën e Botës 2023.

Kombëtarja jonë është mundur nga Sllovakia në Prishtinë me rezultat 77:73 për t’i humbur gjitha gjasat për kualifikim.

Kosova kishte gjasa reale për kualifikim por duhej ta mposhte sonte Sllovakinë e cila me herët e kishte siguruar kualifikimin por nuk ja doli. Ndeshja ishte e jashtëzakonshme që u shoqërua me rivalitet të madh gjatë gjithë takimit.

Dardanët u munduan gjatë tërë takimit si dhe patën epërsinë deri në fund të çerekut të tretë, por që nuk mjaftoi për ta fituar ndeshjen.

Çereku i katërt ishte vendimtar në të cilin Sllovakia ishte për një nuancë më e mirë

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Flet i pari i FFK-së: Asnjë lojtar nuk na ka refuzuar; Kosova i ka vetëm dy uniforma shpirtërore!

Muaji mars është muaji në të cilin Kombëtarja e Kosovës në futboll do t’i zhvillojë tri sfida shumë interesante. “Dardanët” do të ndeshen së...

Ponte Prizreni mposht Golden Yllin dhe bëhet lider

Ponte Prizreni e ka fituar kryendeshjen e javës së 22-të në Superligën e Kosovës në basketboll. Skuadra e drejtuar nga Arbnor Rifati ka fituar në...

Pasi solli në jetë binjaket, rikthehet në top formë prezantuesja e sportit Maki Bajrami

Ajo është një nga gazetaret dhe prezantueset më të njohura të sportit. Maki Bajrami mungoi për një kohë në...

Kapiteni besnik i Trepçës ‘89, “Muli” synon daljen në Evropë

Trepça ‘89 është ndër skuadrat me rezultatet më të mira në stinorin pranveror në Superligën e Kosovës në futboll. Fitorja 2:1 të premten kundër...

Recent Comments