No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Dyshohet se shkeli rregullat e izolimit, Arsenal heton për tatuazhin e Aubameyang

Dyshohet se shkeli rregullat e izolimit, Arsenal heton për tatuazhin e Aubameyang

Artisti spanjoll i tatuazheve, Alejandro Nicolas Bernal prezantoi pak ditë më parë një tatuazh të bërë në dorën e kapitenit të Arsenalit, Pierre Emenick Aubameyang, ndërsa drejtuesit e ‘topçinjve’ kanë nisur menjëherë hetimin për rastin.

Kjo pasi në kushtet e pandemisë Covid-19, sallonet e tatuazheve të përkohshme dhe të përhershme duhet të qëndrojnë të mbyllura në Britaninë e Madhe dhe drejtuesit e Arsenalit po përpiqen të kuptojnë nëse sulmuesi i tyre i ka shkelur rregullat e izolimit apo jo.

Dyshimet janë që Aubameyang të ketë bërë tatuazhin pak ditë më parë, kur klubi i dha lejë të udhëtojë për të takuar mamanë e sëmurë në Francë, megjithatë nuk përjashtohet mundësia që spanjolli Bernal të ketë pikturuar dorën e sulmuesit edhe në Londër.

Nga fotot e hedhura në Instagram duket qartë gjithashtu që as Aubameyang dhe as artisti i tatuazheve nuk mbajnë maskë mbrojtëse, ndaj te Arsenali kanë ndërmend të ndjekin deri në fund këtë çështje, për të mos lejuar që futbollistët të shkelin rregullat e izolimit.

E ndërkohë që klubi londinez është shqetësuar nga sjellja e sulmuesit, vetë Aubameyang ka dhënë përgjigjen më të mirë në fushën e lojës, pasi shënoi tre herë në fitoren 4-2 ndaj Leeds United të dielën, duke qenë protagonist absolut në triumfin e Arsenalit.


Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

“The Reds” marrin humbjen e gjashtë radhazi në shtëpi

Liverpooli i Jurgen Klopp ka prekur fundin ditën e sotme, teksa ka regjistruar humbjen e gjashtë radhazi në “Anfield”, përballë Fulham me shifrat 0-1....

Duro: Ishte penallti, rregullat e thonë qartë!

Drita e ka fituar derbin e xhiros së 23-të të Superligës, duke e mposhtur Feronikelin si mysafir 1:0. Golin...

Nuhiu: U përqendruam në kundërsulme dhe në fund u shpërblyem

Trajneri i Dritës, Ardian Nuhiu, është shprehur i lumtur me fitoren e arritur ndaj Feronikelit. Trajneri nga Maqedonia e...

Dramë në Drenas, Alidema e rikthen Dritën në pozitën e parë

Festim Alidema ka shënuar një supergol në minutën e 5-të të kohës shtesë, duke ia sjellë Dritës një...

Recent Comments