No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Man City shtyp Tottenhamin e Mourinhos

Man City shtyp Tottenhamin e Mourinhos

Manchester City nuk ndalet as ndaj Tottenham. Skuadra e Pep Guardiolës fitoi 3-0 në shtëpi ndaj “Gjelave” nga Londra, duke siguruar fitoren e 16-të radhazi në të gjithë kompeticionet.

“Cityzens” po kalojnë një moment të mrekullueshëm dhe kryesojnë Premier League me 7 pikë më shumë se Leicester City i vendit të dytë (Man City ka luajtur një ndeshje më pak).

Të pafuqishëm djemtë e Jose Mourinhos, të cilët regjistruan humbjen e katërt në pesë ndeshjet e fundit në kampionat. Sfida u zhbllokua në mesin e pjesës së parë.

Penallti për vendasit dhe spanjolli Rodri nuk gaboi përballë Hugo Lloris. Skenën në pjesë e dytë e mori Ilkay Gundogan. Mesfushori gjerman po zhvillon një sezon fantastik dhe shënoi dy gola brenda 16 minutave.

Në minutën e 50-të gjeti rrjetën pas një asisti të marrë nga Rahem Sterling, teksa më pas dhuroi “show” me golin e dytë personal pas një topi të marrë nga portieri Ederson. 


Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Flet i pari i FFK-së: Asnjë lojtar nuk na ka refuzuar; Kosova i ka vetëm dy uniforma shpirtërore!

Muaji mars është muaji në të cilin Kombëtarja e Kosovës në futboll do t’i zhvillojë tri sfida shumë interesante. “Dardanët” do të ndeshen së...

Ponte Prizreni mposht Golden Yllin dhe bëhet lider

Ponte Prizreni e ka fituar kryendeshjen e javës së 22-të në Superligën e Kosovës në basketboll. Skuadra e drejtuar nga Arbnor Rifati ka fituar në...

Pasi solli në jetë binjaket, rikthehet në top formë prezantuesja e sportit Maki Bajrami

Ajo është një nga gazetaret dhe prezantueset më të njohura të sportit. Maki Bajrami mungoi për një kohë në...

Kapiteni besnik i Trepçës ‘89, “Muli” synon daljen në Evropë

Trepça ‘89 është ndër skuadrat me rezultatet më të mira në stinorin pranveror në Superligën e Kosovës në futboll. Fitorja 2:1 të premten kundër...

Recent Comments