No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR I vetmi në planet, Ronaldon tani quajeni “Mister 500 milionëshi”

I vetmi në planet, Ronaldon tani quajeni “Mister 500 milionëshi”

Cristiano Ronaldo është një makineri parash dhe tani përfiton më shumë nga imazhi se sa nga paga që merr për të luajtur në fushën e blertë. Arsyeja është e thjeshtë: rrjetet sociale.

Portugezi është njeri i vetëm në planetin Tokë me 500 milion ndjekës në rrjetet sociale. Një burim i madh të ardhurash për Ronaldon, të cilin e ndjekin 261 milion ndjekës në Instagram.

Asnjë njeri tjetër nuk i ka aq ndjekës në rrjetin social të përmendur më lart. CR7 gjithashtu numëron edhe 125 milion pëlqime dhe 147 milion njerëz që e ndjekin. Në Twitter ky numër është më i ulët dhe kap shifrën e 91 milion ndjekësve.


Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Shkëmbi: Llapi e meritoi fitoren, ne luajtëm dobët

Trajneri i Ballkanit, Bledi Shkëmbi ka vlerësuar se skuadra që drejton luajti dobët ndaj Llapit. Llapi në Podujevë e mposhti Ballkanin me rezultatin 1:0. Sipas...

Batatina: Meritat për fitore u takojnë lojtarëve, synojmë Evropën

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina ka thënë se meritat për fitoren kundër Ballkanit u takojnë futbollistëve të tij. Llapi mposhti Ballkanin të dielën me...

Dukagjini fiton derbin ndaj A&N, ja të gjitha rezultatet e Ligës së Parë!

Dukagjini ka triumfuar në kryendeshjen e javës, derisa e ka mposhtur skuadrën e A&N në udhëtim me rezultat 1-0. Fitore tejet të rëndësishme ka realizuar...

Llapi zbret Ballkanin nga froni

Llapi ia ka pamundësuar vazhdimin e kryesimit të kampionatit nga Ballkani. Fitorja e të dielës e ka vendosur Dritën në vendin e parë.  Llapi e ka...

Recent Comments