No menu items!
Ballina FUTBOLLI MBARËKOMBËTAR FFK e ndihmon klubin Lugina

FFK e ndihmon klubin Lugina

Federata e Futbollit të Kosovës dhe presidenti i saj Agim Ademi, së fundi kanë vendosur që ta përkrahin KF “LUGINA”, duke e ndihmuar me një fond rekuizitash dhe elementesh tjera të nevojshme për zhvillimin e stërvitjeve. Një lajm të tillë e ka bërë të ditur për “Presheva Jonë” kryetari i KF “Lugina”, Nagip Jakupi, i cili ka shprehur falënderimet ndaj FFK-së dhe presidentit Ademi, që ka shprehur gatishmërinë që klubin nga Lugina me seli në Fushë Kosovë, të mos e ndajë nga klubet tjera në Republikën e Kosovës.

“Javën që e lamë pas nga Federata e Futbollit të Kosovës kemi pranuar aprovimin e një kërkese tonë për t’u furnizuar me rekuizita, topa dhe gjësende tjera, të cilat janë të domosdoshme për zhvillimin e stërvitjeve tona. I jemi falënderues FFK-së dhe z. Ademi për përkrahjen që po na jep, duke i premtuar se besimin dhe përkrahjen ndaj nesh, do ta shpërblejmë me punë dhe suksese”, është shprehur Jakupi.

Në anën tjetër, i kontaktuar nga “Presheva Jonë”, Ademi i cili ndodhet në Katar ku ka ndjekur nga afër finalet e Kupës së Botës për Klube, ka thënë me modesti se kjo nuk do të duhej të ishte lajm, pasi Lugina është Kosovë dhe si e tillë duhet të trajtohet. “Lugina duhet të ndihmohet njëjtë sikur çdo pjesë tjetër e Kosovës, për mua kështu funksionon dhe kështu do të jetë. Po,  e kemi aprovuar një donacion të vogël kësaj here, por do të vazhdojmë edhe në të ardhmen, sa herë që të ketë nevojë futbolli, në çdo cep të vendit, pa e dalluar në këtë rast KF Luginën”, është shprehur Ademi.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Deklaratë e përbashkët e Ademit dhe Salihut: “Grushtimi ynë”, sajesë e portalit që prodhon rrena!

Dy drejtuesit e futbollit kosovar, Agim Ademi e Eroll Salihu kanë reagur sonte me një deklaratë të përbashkët, pasi ditën e djeshme portali "Gazeta...

Shkëmbi: Llapi e meritoi fitoren, ne luajtëm dobët

Trajneri i Ballkanit, Bledi Shkëmbi ka vlerësuar se skuadra që drejton luajti dobët ndaj Llapit. Llapi në Podujevë e mposhti Ballkanin me rezultatin 1:0. Sipas...

Batatina: Meritat për fitore u takojnë lojtarëve, synojmë Evropën

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina ka thënë se meritat për fitoren kundër Ballkanit u takojnë futbollistëve të tij. Llapi mposhti Ballkanin të dielën me...

Dukagjini fiton derbin ndaj A&N, ja të gjitha rezultatet e Ligës së Parë!

Dukagjini ka triumfuar në kryendeshjen e javës, derisa e ka mposhtur skuadrën e A&N në udhëtim me rezultat 1-0. Fitore tejet të rëndësishme ka realizuar...

Recent Comments