No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Llapi e eliminon Ballkanin pas penalltive

Llapi e eliminon Ballkanin pas penalltive

Skuadra e Llapit ka eliminuar Ballkanin në 1/8 e finales të Kupës së Kosovës pasi e mposhti pas penalltive.

Koha e rregullt dhe vazhdimet në ndeshjen e luajtur në stadiumin “Zahir Pajaziti” të Podujevës, përfundoi pa gola.

Ndërsa, pas penalltive triumfoi Llapi me rezultatin 4:3.

Te Ballkani nga pika e bardhë dështuan Mevlan Zeka e Visar Berisha derisa shënuan Mirlind Daku, Armend Thaqi e Nazmi Gripshi. Për Llapin të saktë nga penalltia ishin Mentor Zhdrella, Arbnor Ramadani, Emini e Hyseni. Dështoi vetëm Hoti.


Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Ulpiana, klubi që është afër t’i rikthehet Superligës pas më shumë se një dekade

Vijnë nga një qytet i vogël, por dëshira është shumë e madhe për të marrë pjesë në mesin e skuadrave elitare të...

Partizani, në hap me kohën…

Shkruan: Besim Kajtazi Duke shikuar logon e skuadrës së trofeshme shqiptare KF Partizani, Tiranë, e pashë se logoja që mbanë skuadra është ende ajo e...

Ademi uron besimtarët myslimanë për muajin e Ramazanit

Në prag të muajit të shenjtë të Ramazanit, presidenti i FFK-së, Agim Ademi, nëpërmjet një mesazhi ka uruar komunitetin e futbollit dhe të gjithë...

PSG-BAYERN: Francezët konfirmojnë rikthimin e madh, por ka dhe 2 mungesa

Mbrëmjen e nesërme do të luhet ndeshja e kthimit mes PSG dhe Bayern, sfidë e vlefshme për fazën çerekfinale të UEFA Champions League. Në kuadër...

Recent Comments