No menu items!
Ballina KRYESORE Klubet të veprojnë si partitë politike!

Klubet të veprojnë si partitë politike!

Shkruan: Betim Zeqiri

Sapo e pash një reklamë ku tregonte se cilat janë rreziqet nga Covid-19.

Njëra nga rreziqet ishte ‘shkuarja në stadium’, por çuditërisht në asnjë vend nuk përmendeshin tubimet zgjedhore.

Kur jemi në prag të rifillimit të futbollit kosovar, është mëse e nevojshme të rikthehen tifozët në shkallët e stadiumeve, së paku nga 200 ose 300 tifozë për ndeshje.

Në stadiume apo palestra ka hapësira të mëdha ku mund të mbahet distanca, ndërsa po i shohim partitë politike se në çfarë ‘distance’ po qëndrojnë me popullin dhe sa e duan popullin (vetëm për votë).

Nëse shteti nuk jep leje për lejimin e tifozëve, atëherë edhe klubet le të veprojnë si partitë politike, në të zezën le ta mbushin stadiumin.

(Autori është gazetar sportiv në portalin Telegrafi.com)


Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Trepça në top formë, e mposht edhe Bashkimin

Trepça ka shënuar fitore ndaj Bashkimit me shifrat 88:72 (26:13, 17:29, 23:14, 22:16), në kuadër të javës së 22-të në FIVE STAR Superligën e...

Nuk ka fitues në derbi, super Benzema mban Realin në garë për titull

Nuk ka fitues në derbin e Madridit. Atletico-Real përfundoi në barazim 1-1. Luis Suarez kaloi vendasit në avantazh pas çerek ore lojë, teksa Karim...

“The Reds” marrin humbjen e gjashtë radhazi në shtëpi

Liverpooli i Jurgen Klopp ka prekur fundin ditën e sotme, teksa ka regjistruar humbjen e gjashtë radhazi në “Anfield”, përballë Fulham me shifrat 0-1....

Duro: Ishte penallti, rregullat e thonë qartë!

Drita e ka fituar derbin e xhiros së 23-të të Superligës, duke e mposhtur Feronikelin si mysafir 1:0. Golin...

Recent Comments