No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA BUNDESLIGA Rashica drejt largimit, kalon te skuadra që rrezikon rënien nga Bundesliga

Rashica drejt largimit, kalon te skuadra që rrezikon rënien nga Bundesliga

Një lajm i çuditshëm vjen nga Gjermania, aty ku Milot Rashica pritet të largohet nga ekipi i Werder Bremenit. Sulmuesi i Përfaqësueses së Kosovës nuk u largua në verë nga ekipi i Werderit, por duket se do të ndodhë tani.

Gazetari i njohur gjerman, Max Bielefeld, bën me dije se Hertha e Berlinit ka kërkuar lojtarin shqiptar. Rashica nuk ka luajtur shumë këtë sezon, pasi ka patur shumë dëmtime, por mbetet një lojtar me vlera.

Lojtari shqiptar shihet si një lojtar kyç për Herthen. Klubi gjerman rrezikon rënien nga Bundesliga, prandaj synon të huazojë shqiptarin me të drejtë blerje. Mbetet për t’u parë se çfarë do të ndodhë me 24 vjeçarin.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Flet i pari i FFK-së: Asnjë lojtar nuk na ka refuzuar; Kosova i ka vetëm dy uniforma shpirtërore!

Muaji mars është muaji në të cilin Kombëtarja e Kosovës në futboll do t’i zhvillojë tri sfida shumë interesante. “Dardanët” do të ndeshen së...

Ponte Prizreni mposht Golden Yllin dhe bëhet lider

Ponte Prizreni e ka fituar kryendeshjen e javës së 22-të në Superligën e Kosovës në basketboll. Skuadra e drejtuar nga Arbnor Rifati ka fituar në...

Pasi solli në jetë binjaket, rikthehet në top formë prezantuesja e sportit Maki Bajrami

Ajo është një nga gazetaret dhe prezantueset më të njohura të sportit. Maki Bajrami mungoi për një kohë në...

Kapiteni besnik i Trepçës ‘89, “Muli” synon daljen në Evropë

Trepça ‘89 është ndër skuadrat me rezultatet më të mira në stinorin pranveror në Superligën e Kosovës në futboll. Fitorja 2:1 të premten kundër...

Recent Comments