No menu items!
Ballina KRYESORE Trepça shënon fitore edhe ndaj Pejës

Trepça shënon fitore edhe ndaj Pejës

Trepça ka shënuar fitore shumë të rëndësishme ndaj Pejës me rezultat 110:91 (25:28, 32:25, 25:24, 28:14), në kuadër të javës së 19-të në Superligën e Kosovës në basketboll.

Ndeshjen më mirë e nisën pejanët, duke pasur epërsi deri në 11 pikë në çerekun e parë, 10:21, por vendasit rikthehen shpejt dhe kjo pjesë përfundon 25:28. Verdhezinjtë sërish shkëputen në 13 pikë, 28:41, por me kalimin e minutave, mitrovicasit sërish kthehen duke barazuar shifrat në 48:48 dhe e përfundojnë pjesën e parë në të mirë të tyre 57:53.

Xehetarët vazhduan me lojë të mirë edhe në periodën e tretë, duke pasur epërsi në nëntë pikë, 69:60, kurse rezultati në semafor pas 30 minutash ishte 82:77. Vendasit vazhduan me lojë të mirë në 10 minutat e fundit dhe triumfuan në fund 110:91.

Te Trepça u dalluan Drilon Hajrizi me 32 pikë, 8 kërcime dhe 9 asistime dhe Ivan Koljeviq me 33 pikë e 10 asistime, kurse te Peja u dallua Dion Dixon me 34 pikë e asistime.

Trepça ka gjashtë fitore dhe 13 humbje, derisa Peja 12 fitore dhe shtatë humbje.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Mbyllet pa fitues ndeshja Everton – Tottenham

Me ndeshjen Everton – Tottenham që është zhvilluar sonte është hapur java e 32-të në Premierligën angleze. Sfida ashtu...

Kurti: Xhudistet janë bërë sinonim i fitoreve dhe gëzimeve tona

Kryeministri Albin Kurti ka përgëzuar xhudistet tona, Distria Krasniqin dhe Nora Gjakovën për suksesin e arritur në Kampionatin Evropian në Lisbonë. Distria fitoi medaljen...

Ish-futbollisti shqiptar ndërron jetë nga Covid-19

Covid-19 i ka marrë jetën ditën e sotme, ish-futbollistit të shquar të Turbinës, Ndriçim Beshiri, zemra e të cilit pushoi të rrahuri...

Nga maji, tifozët do të lejohen në ndeshjet e Serie A

Kryeministri italian, Mario Graghi ka shpallur masat e reja për Covid-19. Ai deklaroi se nga prilli, sportet si futsall,...

Recent Comments