No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR S’ka fitues mes Arsenal dhe United, rekord për Djajtë e Kuq

S’ka fitues mes Arsenal dhe United, rekord për Djajtë e Kuq

Është mbyllur me një barazim pa gola super sfida e Premier League mes Arsenal dhe Manchester United.

Një rezultat që favorizon Manchester City, që tani kryeson Premier League me një avantazh prej tri pikësh ndaj United. Qytetarët kanë edhe një ndeshje për të rikuperuar.

Në minutën e 83-të ka ardhur edhe debutimi i Odegaard me fanellën e Topçinjve. Ai është norvegjezi i parë që zbret në fushë me Arsenal pas Pal Lydersen kundër Tottenham në majin e 1993-shit.

Manchester United nuk ka pësuar humbje në 18 transfertat e fundit të luajtura në Premier League, ecuria më e mirë pa humbje larg shtëpisë për Djajtë në historinë e kampionatit anglez.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Batatina “thumbon” Gjilanin: “Ndërresat vija vija, kur dojmë vijmë ju mujm te shpija”

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina është shprehur tejet i lumtur me fitoren e sotme të skuadrës së tij ndaj Gjilanit. Madje, ai...

Llapi e befason Gjilanin, Edon Sadriu ndëshkon ish-skuadrën me dy gola

Llapi ka arritur të ndal serinë prej katër ndeshjeve pa humbje të Gjilanit. Skuadra e drejtuar nga trajneri Tahir...

Prishtina fiton pa problem ndaj Arbërisë

Prishtina ka shënuar fitoren me rezultatin 2:0 ndaj Arbërisë të shtunën në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë. Kryeqytetasit me...

Manchester City blindon Foden me një rrogë marramendëse

Phi Foden ka shpërthyer. Në përballjen e dyfishtë kundër Borussia Dortmund në çerekfinalet e Champions League ka qenë vendimtar në të dy ndeshjet, për...

Recent Comments