No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Reali skandaloz ndaj Levantes, madrilenët humbasin në shtëpi

Reali skandaloz ndaj Levantes, madrilenët humbasin në shtëpi

Real Madridi është skandaloz këtë sezon! Kampionët e Spanjës humbën me rezultatin 1-2 në ndeshjen kundër Levantes në shtëpi. Madrilenët e nisën në mënyrë skandaloze, pasi Militao la ekipin në baltë që në minutën e 9′.

Vendasit gjetën golin në minutën e 13′, pasi Asensio dërgoi topin në rrjetë. Toni Kroos dhuroi një pasim fantastik nga mesfusha për madrilenët dhe gjeti rrjetën për 1-0.

Miqtë arritën të reagonin dhe ia dolën të gjenin golin në minutën e 32′ nga Morales për 1-1. Pjesa e parë u mbyll me rezultatin e barabartë, ndërsa pjesa e dytë foli për Levanten.

Roger ishte protagonisti kryesor, pasi humbi fillimisht penallti. Sulmuesi e shleu gabimin më pas duke dërguar topin në rrjetë në minutën e 78′ për 1-2. Reali në krizë totale dhe stoli i Zidane duket i tronditur krejtësisht.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Penza fiton ndaj Prishtinës dhe kalon në finale

Pikët e amerikanës Gabrielle Cooper, me sirenë ia siguroi finalen Penzës në “play-offin” e Superligës për femra. Penza ka...

Dortmundi skuadra e parë në Europë që u jep hapësirë më së shumti të rinjve

Observatori i Futbollit, CIES, ka publikuar ditën e sotme një tjetër studim të kryer prej tyre, ku listojnë klubet më të mira...

Gafa e portierit të Fenerbahçes bëhet “hit” në internet

Gafa e portierit të Fenerbahçes, Atlai Bajindir është duke bërë xhiron e internetit. Gardiani 22-vjeçar, pësoi një gol të çuditshëm në sfidën...

Dardanët e rinj arrijnë në Sofje

Kombëtarja e Kosovës U17 ka arritur në Sofje, ku më 14 dhe 16 prill do t’i luajë dy ndeshje miqësore me Kombëtaren...

Recent Comments