No menu items!
Ballina KRYESORE Prishtina e mund liderin

Prishtina e mund liderin

Sigal Prishtina ka shënuar fitore në udhëtim ndaj Ponte Prizrenit me rezultat 66:74 (17:26, 19:15, 18:15, 12:18), në kuadër të javës së 19-të në Superligën e Kosovës në basketboll.

Bardhekaltrit e filluan shumë mirë dhe fituan çerekun e parë 17:26. Lojë më e barabartë u zhvillua në periudhën e dytë, që u fitua nga vendasit 19:15, ndërsa skuadrat shkuan në pushim me shifrat 36:41.

Bardhekaltrit nga Prishtina kishin epërsi deri në 10 pikë, 41:51, por me kalimin e minutave vendasit ngushtuan shifrat në 52:53, kurse rezultati në semafor pas 30 minutash tregonte shifrat 54:56. Vendasit u munduan të rikthejnë rezultatin, por vetëm ngushtuan rezultatin në 61:63, kurse më pas lojën e kontrolluan prishtinasit, që triumfuan në fund 66:74.

Te Ponte Prizreni u dalluan Urim Zenelaj me 16 pikë e 12 kërcime dhe Xavier Cannefax me 22 pikë e gjashtë asistime, kurse te Sigal Prishtina u dalluan Tevin Mack me 23 pikë e gjashtë kërcime, Seth Ladey me 14 pikë e nëntë kërcime dhe Meriton Ismaili me 15 pikë e nëntë kërcime.

Ponte Prizreni ka 13 fitore dhe gjashtë humbje, kurse Sigal Prishtina gjashtë fitore dhe 13 humbje.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Tovërlani: Dikujt matematikat në fund të sezonit nuk kanë me i dalë

Trajneri i mirënjohur, Afrim Tovërlani, ka komentuar ndeshjet mes Llapit dhe Dritës si dhe Drenicës ndaj Prishtinës. Tovërlani tha...

Batatina: Kastriot Rexha e bëri diferencën

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, ka vlerësuar paraqitjen e skuadrës në pjesën e parë të ndeshjes ndaj Dritës. Llapi...

Nuhiu: Në pjesën e dytë shfrytëzuam lodhjen e Llapit

Trajneri i Dritës, Ardian Nuihu është shprehur i kënaqur me fitoren e skuadrës së tij ndaj Llapit. Trajneri nga...

Kosova fiton edhe miqësoren e dytë ndaj Maqedonisë së Veriut

Edhe në ndeshjen e dytë miqësore vashat e Kombëtares së Kosovës kanë arritur fitore në duel me Kombëtaren e Maqedonisë së Veriut,...

Recent Comments