No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Pirlo vlerëson yllin e ri: Ka sjellë uri dhe freski

Pirlo vlerëson yllin e ri: Ka sjellë uri dhe freski

Juventus ka mposhtur edhe Sampdoria-n dhe ka mbajtur ritmin e Milan-it kryesues. Bardhezinjtë mbeten shtatë pikë larg vendit të parë, por me një ndeshje për të rikuperuar.

Trajneri Andrea Pirlo ka analizuar situatën e skuadrës së tij për Sky Sport: “Chiesa ka sjellë energji, freski dhe uri. Jemi të kënaqur me paraqitjet e tij. Më në fund arrin t’i mbyllë aksionet kur shkojmë nga ana tjetër”.

“Mund ta kishim mbyllur ndeshjen më parë, përndryshe kundërshtari fiton zemër. E rëndësishme është të fitojmë. Po përmirësohemi. Tani kemi njëfarë fizionomie. Tani po shikoj skuadrën që më pëlqen”, ka thënë Pirlo.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

FFK synon dy miqësore në “Fadil Vokrri” gjatë qershorit

Te Përfaqësuesja e Kosovës në futboll kishin planifikuar ta shfrytëzonin muajin qershor për një kamp stërvitor që do të përfshinte edhe zhvillimin...

City largohet nga Superliga, Ceferin i jep mirëseardhjen

Manchester City është skuadra e parë që largohet zyrtarisht nga Superliga, dhe pritet të ndiqet nga Chelsea, Manchester United, Arsenal, Liverpool dhe...

Ylli fiton pa problem, gjithçka vendoset në ndeshjen e tretë

Ylli ka shënuar fitore ndaj Bashkimit në Prizren me shifrat 76:89 (15:25, 19:30, 23:16, 19:18) në çerekfinale të “Play-off”-it në Superligën e...

Bayerni një fitore larg titullit, mposht Leverkusenin për 13 minuta!

Bayern Munich është vetëm një fitore larg titullit të 9-të kampion radhazi në Bundesliga. Edhe pa disa nga...

Recent Comments