No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Milan kthehet te fitorja dhe shkruan historinë

Milan kthehet te fitorja dhe shkruan historinë

Milan ka harruar humbjen e pësuar në derbin e Kupës së Italisë dhe është kthyer te fitorja në Serinë A pasi ka mundur 2-1 Bologna-n në transfertë.

Rebic ka zhbllokuar ndeshjen në minutën e 26-të pas penalltisë së gabuar nga Ibrahimovic. Goli i dytë i kuqezinjve ka ardhur përsëri nga pika e bardhë dhe është shënuar nga Kessie.

Poli ka rihapur takimin në minutën e 81-të, por rezultati ka mbetur i pandryshuar deri në fund.

Milan ka gjetur golin në transfertën e 20-të radhazi në kampionat për herën e parë në historinë e kampionatit italian, duke thyer rekordin prej 19 ndeshjesh të vendosur mes 1992 dhe 1993.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Ish-futbollisti shqiptar ndërron jetë nga Covid-19

Covid-19 i ka marrë jetën ditën e sotme, ish-futbollistit të shquar të Turbinës, Ndriçim Beshiri, zemra e të cilit pushoi të rrahuri...

Nga maji, tifozët do të lejohen në ndeshjet e Serie A

Kryeministri italian, Mario Graghi ka shpallur masat e reja për Covid-19. Ai deklaroi se nga prilli, sportet si futsall,...

Zemërgjerësia e Neymarit, paguan 142 punëtorë pa punuar

Neymar Junior shkëlqen edhe në luftën kundër Koronavrusit, me pandeminë që po shkatërron planetin dhe po godet fort Brazilin.

Dy gola për katër minuta, mbyllet me spektakël pjesa e parë në sfidën Everton – Tottenham

Pjesa e parë e Everton-Tottenham, ndeshja hapëse e javës së 32-të të Premier Leagues, është mbyllur me rezultatin 1-1.

Recent Comments