No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Juventusi nuk fal asgjë, Sampdoria nuk ndal dot djemtë e Pirlos

Juventusi nuk fal asgjë, Sampdoria nuk ndal dot djemtë e Pirlos

Juventusi ka fituar një ndeshje delikate kundër Sampdorias me rezultatin 2-0. Transferta delikate, por që u mbyll me 3 pikë, pavarësisht se skuadra kampione e Serie A nuk dhuroi shumë në fushën e lojës.

Sfida u hap nga Chiesa në minutën e 20′. Një aksion mjaft i mirë nga miqtë që ndëshkuan me italianin. Morata pasoi mjaft mirë për Chiesan dhe ky i fundit nuk gaboi para portës për 1-0.

U mendua se ndeshja do të mbyllej me rezultatin 1-0, por ishte Ramsey që dyfishoi në minutën e 90’+2′. Cuadrado i dhuroi një pasim të saktë dhe mesfushori uellsian nuk gaboi. Juventusi ndodhet në vendin e tretë me 39 pikë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Manchester City blindon Foden me një rrogë marramendëse

Phi Foden ka shpërthyer. Në përballjen e dyfishtë kundër Borussia Dortmund në çerekfinalet e Champions League ka qenë vendimtar në të dy ndeshjet, për...

Musaila realizon dy gola, Bayern fluturon (VIDEO)

Bayern Munich e mbyll pjesën e parë në fushën e Wolfsburg me rezultatin 3-1. https://streamable.com/7jwios Pas fillimit super të djemve të Hansi Flick me golin e...

Edhe një medalje e madhe për Kosovën, Akil Gjakova në finale të Evropianit

Kosova ka siguruar edhe një medalje në Evropianin e xhudos në Lisbonë. Akil Gjakova ka kaluar në finale të kategorisë deri 73 kilogramë. Akili...

Ylli i Chelsea-t zbulon prapaskenën: Doja të tërhiqesha në moshën 17 vjeç

Jorginho, mesfushori i Chelsea-t, është rrëfyer në një intervistë të dhënë për Daily Mail. “Po të isha bërë një futbollist profesionist në Brazil, do të...

Recent Comments