No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR City merr fitoren e radhës në Premier, mposht Sheffieldin

City merr fitoren e radhës në Premier, mposht Sheffieldin

Manchester City nuk ka ndërmend të ndalet.

Qyetarët kanë mundur 1-0 Sheffield dhe kanë marrë fitoren e tetë radhazi në Premier League.

Sfida e luajtur në Eithad Stadium është vendosur nga një gol i Gabriel Jesus në minutën e 9-të.

Kjo ka qenë fitorja e 500-të e Pep Guardiola si trajner.

City kryeson renditjen me 44 pikë, ndërsa Sheffield mban vendin e fundit me 8 pikë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Dy autogola dhe Messi “show”, Barcelona “manita” ndaj Getafes

Nuk e pati të lehtë sa duket nga rezultati, por Barcelona arriti të marrë tre pikë ndaj Getafes dhe të vazhdojë ndjeksjen...

Kosova VR siguron kalimin në Ligën e Dytë

Kampionati në Ligën e Tretë të futbollit kosovar ka për t’i zhvilluar edhe tri ndeshje deri në mbyllje të këtij edicioni, mirëpo...

Napoli turpëron Lazion

Napoli ka marrë një fitore spektakolare në shtëpi ndaj Lazios me shifrat e thella 5:2, duke i turpëruar kryeqytetasit.

Adnan Januzaj realizon gol për Sociedadin

Futbollisti shqiptar me pasaportë belge, Adnan Januzaj ka arritur të shënojë gol në sfidën që skuadar e tij Real Sociedad po e...

Recent Comments