No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA BUNDESLIGA Bayern nuk njeh pengesë

Bayern nuk njeh pengesë

Bayern Munchen nuk ka asnjë pengesë në Bundesliga. Rikthehet te fitorja dhe ekipi i Dortmundit që mori 3 pikët në ndeshjen ndaj Augsburgut. Surpriza dhe në ndeshja të tjera, me rezultatet e rezervuara.

Bayern Munchen fitoi me rezultatin 4-1 në ndeshjen ndaj Hoffenheimit. Bavarezët nuk gabuan asgjë, pasi mbyllën pjesën e parë me rezultatin 2-0. Boateng dhe Muller shënuan në 45 minutat e para, ndërsa Lewandowski e Gnabry gjetën golat në pjesën e dytë. 3 pikë të lehta për kampionët e Gjermanisë.

Rastet dhe golat e ndeshjes i ndiqni ketu

Dortmundi u rikthye te fitorja ndaj Augsburgut për 3-1. Verdhezinjtë ia dolën të merrnin 3 pikë në ndeshjen ndaj modestëve në Gjermani. Miqtë shënuan të parët me anë të Hahn, ndërsa vendasit menjëherë rikthyen rezultatin. Delenay, Sancho dhe autogoli i Uduokhai dërguan topin në rrjetë.

Rastet dhe golat e ndeshjes i ndiqni ketu

Frankfurti fitoi me rezultatin 3-1 ndaj Herthas, ndërsa Werderi barazoi ndaj Schalkes për 1-1, i njëjti rezultat dhe Union e Moenchengladbach

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Ky është futbollisti me çmimin më të lartë në Superligën e Kosovës

Forma fenomenale nga Mirlind Daku në këtë sezon i është rritur edhe vlera në treg, ku nga 300 mijë euro, tani ka...

Barça dhe Juventus, luftë e ashpër për Kun Agüero

Sikurse shkruan sot katalanasja “Sport”, Barça ka vendosur të futet në garë për Kun Agüero. Pas disa ditësh reflektimi, klubi Blaugrana duket i bindur:...

B*OMBA NGA SPANJA: “Mbappe do të luajë te Reali sezonin tjetër”

Kylian Mbappe dhe Real Madrid do të bashkohen së shpejti. Bomba e lëshuar nga emisioni “Chiringuito” në Spanjë ka bërë xhiron e rrjeteve sociale. Ka...

Kjo është arsyeja e mungesës së Ramosit në ndeshjen kundër Liverpoolit

Kapiteni i Real Madridit, Sergio Ramos, ka rezultuar pozitiv me Covid-19. Mbrojtësi spanjoll është duke u shëruar nga lëndimi...

Recent Comments