No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Perez ngre shaminë e bardhë, Ramos lë Realin në qershor

Perez ngre shaminë e bardhë, Ramos lë Realin në qershor

Në Madrid diskutohet një çështje shumë e rëndësishme: ajo e Sergio Ramos. Kontrata e kapitenit me Los Blancos përfundon në verë dhe në Madrid nuk janë të gatshëm të kënaqin financiarisht mbrojtësin.

Mësohet se klubi i ka ofruar rinovimin për dy vite Ramos, me një ulje page prej 10%. Ky propozim nuk është pranuar nga Ramos, i cili dëshiron të ketë pagën aktuale dhe asnjë lëvizje të sa. Ai aktualisht merr rreth 12 milionë euro.

Real po kalon një situatë të vështirë financiare prej pandemisë dhe e ka të vështirë të përmbushe kërkesën e kapitenit. Kështu, nga ajo që raportohen në Spanjë kjo është oferta e fundit, që Real do i bëjë Ramos.

Klubi është dorëzuar dhe nuk do të bëjë sakrificë financiare për të mbajtur 34-vjeçarin. Nga ana tjetër Ramos flitet shumë për kalim te PSG, që ka asetet e duhura për të kënaqur oreksin financiar të yllit të Spanjës. 

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

FFK reagon për incidentet e kësaj fundjave

Kjo fundjavë në futbollin e Kosovës u përcjell me disa incidente dhe me dhunë në ndeshje të Ligës së Parë dhe të Ligës së...

Sulmohet gjyqtari kryesor në ndeshjen mes Ferizajt dhe Ulpianës, intervenon edhe Policia e Kosovës

Dueli ndërmjet Ferizajt dhe Ulpianës nuk e ka gjetur fundin. Takimi është ndërprerë në minutën e 95-të, pasi që gjyqtari kryesor i ndeshjes Petrit...

Dukagjini dhe Malisheva me fitore bindëse

Dukagjini dhe Malisheva kanë marrë fitoret e radhës për të vazhduar kështu luftën për inkuadrim në Superligë. Skuadra nga...

Shkëmbi i lumtur për fitoren në Drenas

Bledi Shkëmbi e ka vlerësuar si ndeshje shumë të vështirë ballafaqimin me Feronikelin. Trajneri i Ballkanit, Shkëmbi, megjithatë, i është gëzuar më...

Recent Comments