No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Mourinho: Humbëm sepse gabuam!

Mourinho: Humbëm sepse gabuam!

Tottenham e mposhti Liverpool me rezultat 1-3

Kwshtu ata mbetën plot 8 pikë larg kreut duke dalë thuajse përfundimisht nga gara për titull, teksa tashmë do t’i duhet shumë punë për të siguruar një vend në zonën Champions.

Trajneri Jose Mourino u shfaq mjaft i kënaqur me paraqitjen e të tijve ndaj “the reds”, por nuk e fshehu zhgënjimin për gabimet në rastin e golave të pësuar, ndonëse u mundua të marrë në mbrojtje të riun Joe Rodon.

Në njëfarë mënyre, ai tha se kjo humbje erdhi për shkak të gabimeve.

“Bëmë një ndeshje mjaft të mirë dhe që në fillim shënuam, ndonëse ishte një pozicion jashtë loje milimetrik. Megjithatë ndjej keqardhje kur shoh që u ndëshkuam për tre gabime tonat. Të gjithë pa përjashtim bënë një ndeshje të shkëlqyer, por ato gabime… Duket sikur luftojmë kundër gabimeve tona. Më vjen keq më shumë për gabimin e Rodon, pasi e them me bindje se bëri një ndeshje të jashtëzakonshme, përtej të gjithë pritshmërive të mia dhe në ndeshjen e radhës do të jetë titullar”, tha trajneri portugez.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Reagon Dajaku: Mos përhapni dezinformata, nuk e kam refuzuar Kosovën

Futbollisti shqiptar me pasaportë gjermane, Leon Dajaku ka reaguar përmes një postimi në Instagram duke deklaruar se ende nuk ka vendosur se...

Kombëtarja shqiptare, 3 milionë euro për Botërorin! Zbulohet premioja nga FSHF për kualifikimin historik

Shqipëria ka nisur edicionin kualifikues drejt Botërorit, “Katar 2022”. Në tri takimet e para, kuqezinjtë kanë bërë “detyrat e shtëpisë” sa u takon...

Mbyllet pa fitues ndeshja Everton – Tottenham

Me ndeshjen Everton – Tottenham që është zhvilluar sonte është hapur java e 32-të në Premierligën angleze. Sfida ashtu...

Kurti: Xhudistet janë bërë sinonim i fitoreve dhe gëzimeve tona

Kryeministri Albin Kurti ka përgëzuar xhudistet tona, Distria Krasniqin dhe Nora Gjakovën për suksesin e arritur në Kampionatin Evropian në Lisbonë. Distria fitoi medaljen...

Recent Comments