No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Presidenti Ademi pret në FFK ambasadorin gjerman!

Presidenti Ademi pret në FFK ambasadorin gjerman!

Në Federatën e Futbollit të Kosovës sot pati mysafir. Aty erdhi ambasadori i Gjermanisë në Kosovë Joern Rohde.

Vizita  e këtij të fundit në shtëpinë e futbollit në Kosovë pati arsye.

Ai i solli donacion FFK-së pajisje sportive.

Diplomati Gjerman përgëzoi FFK-në për punën e mirë dhe sukseset e saj derisa pohoi se Ambasada Gjermane do të vazhdoi t’a përkrahë Federatën e Futbollit të Kosovës.

Ambasadori Rohde u njoftua për mundësinë e vazhdimit të “Memorandum of Understanding” të cilin e kanë nënshkruar federatat e të dya vendeve.

Në fund të takimit nikoqiri pati një dhuratë për Z.Rohde të cilin e falënderoi për gatishmërinë dhe përkrahjen e Shtetit Gjerman ndaj Kosovës.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Valverde i Real Madridit rezulton pozitiv me COVID-19,humbë ndeshjen e parë kundër Chelseat

Mesfushori uruguaian i Real Madridit, Fede Valverde ka rezultuar pozitiv në testimin për koronavirus. Lajmin e ka bërë të...

Dortmund zgjedh ish-yllin e Milan si zëvendësues të Haaland

Erling Haaland është vënë në shënjestër të klubeve të mëdha të Europës. Nëse norvegjezi do të largohet nga Dortmund në merkaton e verës, verdhezinjtë duket...

Llapi arrin në finale të Kupës, një hap larg ëndrrës evropiane

Llapi është kualifikuar në finalen e Kupës së Kosovës në futboll. Skuadra e trajnerit Tahir Batatina, barazoi 2:2 të mërkurën në Podujevë kundër Prishtinës,...

Andrea Agnelli i urryer i madh, pritet revolucion tek Juventusi

Të jesh i urryer, sepse je president i Juventusit, është normale. Andrea Agnelli, megjithatë, papritmas e pa veten armiku numër një publik në të...

Recent Comments